صفحه نخست >>  عمومی >> ویژه ها
تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰  ، 
شناسه خبر : ۳۱۶۷۷۸
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه بر مرز‌های کشور اشراف، اقتدار و امنیت کامل داریم گفت: برای عبور از دیوار بلند رویا‌های دشمن، فرمولی جز تکیه بر توان ملی و ظرفیت‌های داخلی نداریم.
 سرلشکرسلامی: تنها راه مقاومت اقتصادی رونق تولید است / باید برای عبور از دیوارهای دشمن به توان ملی تکیه کرد
سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با سفر به استان آذربایجان شرقی از مرز‌های شمال این استان و نیز طرح‌ها و پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در تبریز و مجتمع مس سونگون بازدید به‌عمل آورد.
فرمانده کل سپاه در جریان سرکشی از پایگاه ها و پاسگاه‌های مرزی با اظهار خرسندی از وضعیت آمادگی‌های دفاعی مرزبانان و رزمندگان مستقر در مقرها و نیز زندگی فعال، آرام و با نشاط  مردم در روستاها و شهرهای مجاور مرزها گفت: در ادامه بازدیدها از مرزهای مختلف  میهن اسلامی طی هفته‌های گذشته، امروز موفق شدیم مرزهای شمالی کشور به خصوص حد فاصل اصلاندوز و سد خداآفرین و غرب جلفا را مورد بازدید قرار دهیم ، الحمدلله به فضل الهی هم سیطره اطلاعاتی کاملی برای مرزها حاکم هست و هم مرزها، مرزهای بسیار آبادی است  و مردم در روستاهای چسبیده به مرز کاملاً مستقر و در حال فعالیت هستند و آنچه که انسان مشاهده می‌کند اشراف، اقتدار و سیطره امنیت ملی است که توسط نیروها و واحدهای مرزدار ما در این نقاط برقرار شده است .
وی امنیت و خدمت را از کلیدواژه‌های مهم و محوری در ماموریت‌ها و هدف‌گذاری‌های کلان سپاه قلمداد و افزود: البته سپاه در امتداد توجه به امنیت مرزها و امنیت ملی، موضوع مردم یاری و محرومیت‌زدایی را  نیز در این مناطق دستور کارخود قرار داده و آن را با قاطعیت و اراده محکم دنبال خواهد کرد، زیرا معتقدیم که باید مسیرهای موازی را توأم با هم برای عبور از مشکلات ناشی از فشارهای اقتصادی و  فضاسازی‌های روانی دشمن بپیماییم.
سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه برای عبور از دیوار بلند آرزوها و رویاهای دست نیافتنی دشمنان ملت ایران فرمولی جز تکیه بر توان و ظرقیت‌های داخلی دنبال نمی‌کنیم ، عنوان کرد:  خدای بزرگ را شاکریم در استان آذربایجان‌شرقی 38 پروژه بزرگ را قرارگاه  خاتم الانبیا (ص) به اتمام رسانده است و 11 پروژه بزرگ را از جمله متروی شهر تبریز را که امروز از آن بازدید کردیم در دست اجرا دارد.
 وی افزود: پروژه انتقال آب به طول 81 کیلومتر از زرینه رود به  شهر تبریز و تامین آب شرب مردم شریف این شهر  و همچنین سد کلقان چای که  طی روزهای گذشته به بهره برداری رسیدند، از دیگر پروژه‌هایی هستند که جهادگران قرارگاه خاتم  در دست اجرا  دارند.
فرمانده کل سپاه  با اشاره به همت قرارگاه خاتم برای ساخت بیمارستان  و نیز احداث بزرگ راه مراغه و هشترود ،عظیم ترین و بزرگترین پروژه را ساخت و راه اندازی مجتمع  معدن مس سونگون دانست و گفت: این مجموعه یکی از کارهای شگفت انگیز ملی  و از نمادهای بزرگ خودباوری، خود اتکایی و استقلال کشور  در این منطقه به شمار می رود ، معدنی که  40درصد مس کل کشور را دارا و سنگ مس را که دارای شش دهم درصد خلوص می باشد را  در کارخانه تغلیظ به  30 درصد کنستانتره مس افزایش می دهد که در صورت تکمیل چرخه ذوب و فرایند پالایش خلوص مس به 99/99 درصد قابل افزایش خواهد بود.
سرلشکر سلامی این پروژه را که به روش E.P.C تکمیل شده است یک مجموعه کامل به هم پیوسته و فشرده از یک شاهکار ملی در این منطقه توصیف کرد.
وی تلاش‌های شگفت انگیز و  شبانه روزی برای شکافتن کوهها و بهره مند سازی کشور و مردم از استعدادها و ظرفیت‌های اقتصادی که خداوند در دل این کوه‌ها پنهان کرده است  را جذاب و دیدنی توصیف و تصریح کرد: محصول مجاهدت و ظهور این تلاش‌ها علاوه بر جلوگیری از خام فروشی؛ ایجاد اشتغال، رونق تولید  و ارزش افزوده و به حرکت درآوردن بخش‌های صنعتی را ،در پی دارد و ما امیدواریم انشالله در ادامه حرکت بزرگ ملی‌مان بتوانیم  دشمنانمان را در جنگ اقتصادی شکست  قطعی دهیم.
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما معتقد هستیم مقاومت اقتصادی از طریق رونق تولید امکان پذیر است  و این تنها راه گذر ما از شرایط موجود در قبال راهبردی که دشمن با جستجوی آن در صدد  تسلیم  ملت ایران و تحمیل  فرایند مذاکره است  خواهد بود؛ ما تصمیم گرفته‌ایم مقاومت کنیم و این مقاومت ممکن و ساده است زیرا اراده ملت ایران، رهبر معظم انقلاب اسلامی و  همه بخشهای نظام پشت آن است .
سرلشکر سلامی خاطر نشان کرد: این یک فرایند و مسیری است که ملت بزرگ ما به برکت رهبری عظیم الشأن انقلاب انتخاب کرده و این راه را ادامه خواهد داد، در واقع این راه ناامید کردن و تسلیم دشمنان  در مقابل اراده این ملت عظیم و سربلند است.
همچنین سرلشکر سلامی و هیئت همراه در این سفر با حجت الاسلام  آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار و گفت‌وگو کردند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات