بین الملل >>  بین الملل >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰  ، 
شناسه خبر : ۳۱۸۰۰۶

به گزراش فارس، «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان امروز (سه‌شنبه) برای بار دوم از زمان آغاز تظاهرات در این کشور، خطاب به معترضان سخنرانی کرد.
الحریری گفت، همیشه برای حمایت کشور از خطرات تلاش شده اما امروز مسیر، به بن بست رسیده و استعفای خود را به «میشل عون» رئیس‌جمهور تقدیم خواهد کرد.
بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، نخست‌وزیر لبنان در ادامه از لزوم حمایت کشورش سخن گفت و تأکید کرد: من در حال رفتن به کاخ «بعبدا» (کاخ ریاست‌جمهوری) برای ارائه استعفای خود به رئیس‌جمهور هستم. نخست‌وزیر لبنان ادامه داد: وظیفه ماست که مانع از فروپاشی اقتصاد در لبنان شویم.
در ادامه گزارش آمده، معترضان در صیدا با اعلام استعفای سعد الحریری به شادی پرداختند.
امروز رسانه‌های بسیاری از جمله «رویترز»، «الجزیره»، «المیادین» و «الجدید» از قصد سعد الحریری برای استعفا خبر داده بودند و وبگاه «لبنان 24» اعلام کرد، نبیه بری رئیس پارلمان در تلاش است تا سعد الحریری را از استعفا منصرف کند.
الحریری هفته گذشته سند ااصلاحات اقتصادی خود را به هیأت دولت برد و آن را تصویب کرد. او امیدوار بود بتواند مقداری از خشم معترضان را بکاهد اما این سند هیچ تأثیری در روند تظاهرات نداشتند و معترضان همچنان خواستار کناره‌گیری دولت فعلی بودند. برخی رسانه‌ها می‌گویند، سعد الحریری پس از استعفا دنبال تشکیل «شایسته‌سالاران» یا «تکنوکرات» است. اعتراضات لبنان در بیست و پنجم مهرماه آغاز شد؛ پس از آنکه مردم وضع تعرفه بر برخی بخش‌ها از جمله بخش‌های مربوط به تماس‌های صوتی رایگان اینترنتی را برنتابیدند و به خیابان‌ها آمدند.

به بن‌بست رسیدم و باید پاسخگوی معترضان باشم
به گزارش نور نیوز، سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان، طی سخنانی که کمتر از یک دقیقه طول کشید در بیان دلایل استعفای خود گفت: به بن‌بست رسیدم و باید پاسخگوى معترضان باشم. پست‌ها می‌آیند و می‌روند و آنچه که مهم است ماندن میهن است.

توییت سعد حریری بعد از استعفا
سعد حریری بعد از استعفای خود در توییتر نوشت: به تمامی شرکای در صحنه سیاسی می‌گویم مسئولیت امروز ما این است که چگونه از لبنان حمایت و اقتصاد کشور را تقویت کنیم. فرصت بالفعلی وجود دارد که نباید از دست برود، من استعفای خود را در اختیار رئیس‌جمهور و تمام لبنانی‌ها قرار می‌دهم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات