صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵  ، 
شناسه خبر : ۳۲۱۳۲۸
مهمترین بخش از پازل فشار حداکثری به زعم طراحان خبیث آن، چیزی نبود جز عملیات نرم روانی در بستر «جنگ ادراکی» گسترده برای ایجاد «خستگی اجتماعی» و «فروپاشی ذهنی» تا از این رهگذر، با تقویت یأس و ناامیدی، ملت ایران را مجبور به تسلیم در برابر زیاده‌خواهی‌های آنان کند.

حدود یک ماه است که کشور عزیزمان نیز درگیر شیوع ویروس کرونا شده و همه ظرفیت‌های کشور را درگیر کرده است اما رسانه ها و شبکه های بیگانه این موضوع را با یک ساختار دوگانه پوشش می دهند که مخاطبان دچارنا امیدی وفروپاشی ذهنی شوند.
همه کشورهای درگیر، انرژی خود را بر مبارزه با این بیماری متمرکز کرده‌اند، مبارزه با این ویروس اما در جامعه ایرانی تفاوت‌های معنی‌داری با سایر کشورها دارد، زیرا مردم مقاوم ایران بالاجبار باید علاوه بر مبارزه با کرونا در دو جبهه «تحریم» و «جنگ روانی» نیز مبارزه کنند.
ملت ایران در حالی پا به اسفندماه گذاشت که دشمنانش در قالب راهبرد «فشار حداکثری»، هر چه در توان داشتند برای شکستن اراده و مقاومت آنان به کار گرفتند.
*مهمترین بخش از پازل فشار حداکثری به زعم طراحان خبیث آن، چیزی نبود جز عملیات نرم روانی در بستر «جنگ ادراکی» گسترده برای ایجاد «خستگی اجتماعی» و «فروپاشی ذهنی» تا از این رهگذر، با تقویت یأس و ناامیدی، ملت ایران را مجبور به تسلیم در برابر زیاده‌خواهی‌های آنان کند.
*دشمنان ملت ایران در ادامه این جنگ نابرابر، شیوع کرونا را فرصت خوبی یافتند تا به خیال خود ضربات آخر را بر پیکر جامعه مقاوم ایرانی وارد آورند، غافل از اینکه «خدا» بزرگتر است.
*مروری هرچند محدود و گذرا بر موضوعاتی که رسانه‌های معاند در طول یک ماه گذشته بر آن متمرکز بودند حقایق بسیاری را مکشوف خواهد کرد:
*ابتلای دکتر ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت را تمسخر ‌کردند، اما وزیر بهداشت بریتانیا به اذعان خودش در ردیف اولین بیماران مبتلا به کرونا بود!
*ابتلای ۴ نماینده مجلس به کرونا را دستاویز لجن‌پراکنی کردند، اما ۱۰ نفر از نمایندگان پارلمان فرانسه به کووید ۱۹ مبتلا شدند!
* کمبود ماسک و ژل ضدعفونی در‌ ایران در میانه بحران را فاجعه نشان دادند، اما پیش از شیوع کرونا ماسک و مواد ضدعفونی در ‌آمریکا و اروپا نایاب شد!
* فشار آوردند تا مرزهای ایران بسته شود، اما حالا هم آمریکا و هم اروپا مرزهایشان را به روی سایر کشورها بسته‌اند!
* فوت چند شخصیت سیاسی ایرانی را حاکی از بحران کرونا در ایران دانستند، اما همسر جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، وزیر دفاع آمریکا و معاونش هم کرونا گرفتند و مانند نخست وزیر کانادا قرنطینه شدند!
* به دروغ علمای قم را مانع اجرای دستورات بهداشتی معرفی کردند، اما تصاویر کشیش‌های آمریکایی که مردم را به دست دادن با یکدیگر تشویق می‌کنند بیرون آمد!
* آدم اجیر کردند که از لیسیدن ضریح مطهر حضرت معصومه(س) فیلم منتشر کند، اما فیلم خبرنگار سوئیسی در حین لیسیدن کف خیابان منتشر شد!
* گفتند ایرانی‌ها در خرافات غوطه‌ور هستند، اما فیلم کشیش مسیحی که از پشت تلویزیون ادعای شفا دادن می‌کرد منتشر شد!
* مردم ایران را هوچی معرفی کردند، اما صدها فریم عکس از دعوا بر سر دستمال توالت در جوامع غربی منتشر شد تا جایی که پیشنهاد استفاده از آفتابه به مردمشان دادند!
* گفتند ایرانی‌ها عاجز از مقابله با کرونا، دست به دعا شده‌اند، اما عکس دعای دسته‌جمعی دولت ترامپ در کاخ سفید بیرون زد! و موارد بسیاری دیگر از این دست...
*بدون شک اگر کسری از این تحریم‌ها و عملیات روانی در اروپا و آمریکا اعمال شده بود، در هفته اول شیوع کرونا ساختارهای آنان دچار فروپاشی می‌شد، در حالی که عملکرد ایران تا همین‌جا سازمان جهانی بهداشت را متعجب ساخته است.
*آن چیزی که جامعه ایران را مقاوم و پیشرو کرده، اعتماد به‌نفس، فرهنگ غنی، اعتقادات و باورهای عمیق دینی و انسانی است.
*در هیچ جای دنیا از کمک گروه‌های جهادی و نیروهای خودجوش بسیج مردمی به دولت برای رفع این بحران خبری نیست و حتی در آمریکا برای خرید سلاح از ترس اغتشاشات حاصل از کرونا نیز صف‌های طولانی ایجاد شده است.
*دشمن با جنگ ادراکی می‌خواهند جامعه ایرانی را با بمباران اطلاعات وارونه تحقیر، مأیوس و از درون تهی کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات