سیستان و بلوچستان >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳  ، 
شناسه خبر : ۳۲۲۷۱۳
نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان؛
نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: فراکسیون مناطق محروم ‌باید مسائل مهم مناطق محروم کشور را پیگیری کرده و سپس تصویب قوانین مناسب را در دستور کار قرار دهد.
به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار با فاضلی منتخب مردم سراوان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با وی، ضمن ابراز خرسندی از اعلام موجودیت فراکسیون مناطق محروم در مجلس یازدهم اظهار داشت: این فراکسیون باید مسائل مهم مناطق محروم کشور را پیگیری کرده و سپس تصویب قوانین مناسب را در دستور کار قرار دهد.
نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان ضمن توصیه منتخبان مجلس به حفظ و تقویت ارتباطات مردمی پس از کسب رأی، تاکید کرد: حقوق مردم باید از جانب نمایندگان پیگیری شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با مهم دانستن فرهنگ‌سازی مطالبه‌گری میان مردم و نقش نمایندگان در این زمینه خاطرنشان کرد: نشان دادن تفاوت مطالبه‌گری با پرخاشگری بسیار مهم است و باید به نحوی رفتار شود که مردم ما این فرهنگ درست را فرا بگیرند.
وی با تاکید بر اشاعه فرهنگ مطالبه‌گری میان نسل جوان ادامه داد: جوانان به عنوان آینده‌سازان کشور باید علاوه بر مطالبه‌گری، در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حضور پیدا کرده و کار را به دست بگیرند.
محامی تاکید کرد: جایگیری نمایندگان در کمیسیون‌های مختلف، مسئله مهمی است که باید بر اساس اصل شایسته‌سالاری باشد وگرنه موجب عقب‌ماندگی کشور می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن ابراز امیدواری برای فعالیت با نشاط و توأم با روحیه جوانیِ جمع نمایندگان استان، تصریح کرد: نمایندگان باید مردم ما را نمایندگی کنند و با آرمان‌های بزرگ پای در عرصه خدمت به مردم بگذارند.
فاضلی منتخب مردم سراوان در مجلس یازدهم شورای اسلامی نیز از راه‌اندازی فراکسیون شهرهای محروم در مجلس آینده خبر داد و گفت: این فراکسیون شامل حدود 120 نماینده شهرستان‌های محروم از سراسر کشور است و قرار است تا مسائل مربوط به محرومیت را در کشور پیگیری کند. قرار شد در این فراکسیون که شامل نمایندگان شهرهای کوچک و کمتر توسعه یافته است مسائل برای پیشرفت و توسعه شهرها و کشور به صورت هماهنگ پیگیری شود.
وی گفت: امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با همکاری سایر نمایندگان استان، مسائل مهم بهداشتی از جمله تامین زیرساخت‌های پزشکی و بیمارستانی برای مقابله با ویروس کرونا و مسئله آب شرب را پیگیری و برطرف کنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات