صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶  ، 
شناسه خبر : ۳۲۴۱۸۱
طرابلس پایتخت لیبی روز دوشنبه میزبان نشست سه جانبه قطر، ترکیه و دولت نجات ملی لیبی به منظور بررسی تحولات این کشور بود.
«خالد بن محمد العطیه» معاون نخست وزیر و وزیر مشاور در امور دفاع قطر امروز با «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه و «صلاح النمروش» معاون وزارت دفاع دولت نجات ملی لیبی و شماری از فرماندهان ارتش لیبی دیدار کرد.
بر اساس گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، وزارت دفاع قطر اعلام کرد که در این نشست تازه ترین تحولات در عرصه لیبی مورد بررسی قرار گرفته است.
معاون نخست وزیر قطر در راس هیئتی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح کشورش در سفری رسمی به طرابلس رفته است.
همزمان با رسیدن مقام قطری به طرابلس، وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش ترکیه هم وارد این شهر شدند.
منابع ترکیه‌ای می‌گویند که سفر مقامات کشورشان به لیبی با هدف بررسی فعالیت‌های صورت گرفته در چارچوب یادداشت تفاهم به امضا رسیده میان دو کشور در زمینه همکاری امنیتی و نظامی است.
آنکارا پایتخت ترکیه هم ژوئیه گذشته میزبان یک نشست میان قطر، ترکیه و دولت نجات ملی لیبی به منظور بررسی مسائل مشترک و هماهنگی مواضع میان این سه کشور بود. در آن نشست وزیر دفاع ترکیه و همتای قطری او و وزیر کشور لیبی حضور داشتند.
وزارت دفاع قطر در بیانیه ای اعلام کرد که در نشست امروز طرابلس موضوعات مورد اهتمام سه کشور و تازه ترین تحولات در عرصه لیبی مورد بررسی قرار گرفت.
العطیه علاوه بر دیدار جداگانه با وزیر کشور لیبی دیدار دیگری هم با وزیر دفاع ترکیه داشت و روابط دوجانبه میان دو کشور و راه‌های تقویت و همکاری دفاعی و امنیتی میان دو کشور را بررسی کردند.
چند روز پیش هم وزیر دفاع ترکیه با امیر قطر در دوحه دیدار کرد. به گفته رسانه‌های قطری مواضع مشترک قطر و ترکیه در قبال تحولات لیبی دلیل دیدارهای فشرده مقامات دو کشور در مقطع اخیر است.
در بیست و هفتم نوامبر گذشته «رجب اردوغان»رئیس جمهور ترکیه دو یادداشت تفاهم با «فائز السراج» نخست وزیر دولت نجات ملی لیبی به امضا رساند که اولی درباره همکاری امنیتی و نظامی و دومی درباره مشخص شدن مرزهای دریایی با هدف حفظ حقوق آبی بر اساس قانون بین المللی است.
برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات