صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹  ، 
شناسه خبر : ۳۲۴۵۳۰
«اندرو کومو» فرماندار دموکرات ایالت نیویورک به رئیس‌جمهور آمریکا درباره بازگشت به زادگاهش نیویورک هشدار داد و اعلام کرد که دونالد ترامپ برای حفظ امنیت خود در این شهر «به یک ارتش» نیاز خواهد داشت.
بنا بر گزارش «نیویورک پُست»، اندور کومو فرماندار دموکرات ایالت نیویورک در واکنش به گزارش‌ها درباره احتمال قطع بودجه شهر نیویورک توسط دونالد ترامپ رئیس‌‎جمهور آمریکا، درباره امنیت او در صورت بازگشت به نیویورک که زادگاه ترامپ است، هشدار داد.
پیشتر در خبرها آمده بود که رئیس‌جمهور آمریکا با امضای سندی خواستار قطع بودجه چند شهر دیگر آمریکا که اخیراً صحنه اعتراضات بوده‌اند شده است. نیویورک، واشنگتن، سیاتل و پورتلند چهار شهری هستند که ترامپ، بودجه آنها را نشانه گرفته است. این شهرها بعد از قتل نژادپرستانه «جورج فلوید»، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی صحنه تظاهرات‌های خشونت‌آمیز بوده‌اند.
ترامپ در این سند نوشته است: «دولت من اجازه نخواهد داد دلارهای به دست آمده از مالیات شهروندان هزینه بودجه شهرهایی شوند که اجازه داده‌اند به مناطق قانون‌گریز تبدیل شوند».
اندرو کومو فرماندار دموکرات ایالت نیویورک در واکنش به خبرها درباره قطع بودجه نیویورک و چند شهر دیگر آمریکا در یک نشست خبری به ترامپ درباره بازگشت به نیویورک هشدار داد.
کومو خطاب به ترامپ گفت: «او اگر فکر می‌کند که قرار است در خیابان‌های نیویورک دوباره قدم بزند، بهتر است یک ارتش (با خودش) داشته باشد. نیویورکی‌ها اصلا نمی‌خواهند هیچ ارتباطی با او داشته باشند».
فرماندار نیویورک که همانند ترامپ زاده این شهر است، با لحنی هشدارآمیز تصریح کرد: «او (ترامپ) نمی‌تواند به اندازه کافی محافظان شخصی برای قدم زدن در شهر نیویورک داشته باشد، مردم اصلا نمی‌خواهند هیچ ارتباطی با او داشته باشند».
وی با بیان غیرقانونی بودن اقدام ترامپ برای قطع بودجه نیویورک افزود: «این (کار) سیاسی، بی‌جا و غیرقانونی است البته یک تلاش دیگر برای کشتن شهر نیویورک است...رئیس‌‌جمهور ترامپ فعالانه و از روزی که (به عنوان رئیس‌جمهور) انتخاب شده، در حال تلاش برای کشتن نیویورک بوده است».
فرماندار نیویورک سپس ادعا کرد که ترامپ به میزان بالای مرگ و میر ناشی از خشونت‌های مسلحانه و تیراندازی‌‍‌ها در نیویورک اهمیتی نمی‌دهد.
او در توضیح این ادعا گفت: «به نظر من، این موضوع بدین دلیل است که او از شهر نیویورک است و شهر نیویورک او را رد کرد و وی را دلقکی در نیویورک خوانده بود، افرادی که او را بیشتر از دیگران می‌شناسند، کمترین علاقه را به او دارند. به او در نیویورک بی احترامی می‌شد و هیچ کسی او را جدی نمی‌گرفت، او فقط یک شخصیت کارتونی زرد بود».
فرماندار نیویورک به اظهارات منتشر شده از خواهر ترامپ علیه او اشاره کرد و افزود: «خواهر او که یک قاضی سابق فدرال بوده هم هیچ احترامی برایش قائل نبود».
کومو در پایان این نشست خبری نیم ساعته سعی کرد که از شدت و تندی اظهاراتش درباره قدم زدن دوباره ترامپ در نیویورک بکاهد.
او گفت: «درباره سخنان من درباره رئیس‌جمهور و محافظان شخصی او در شهر نیویورک، همه آن چیزی که من دارم می‌گویم این است که در شهر نیویورک یک عنصر نامطلوب است و فکر می‌کنم که خودش هم این را می‌داند و او او هرگز به نیویورک برنخواهد گشت چون نیویورکی‌ها هرگز فراموش نخواهند کرد که او چطور بدون دلیل با آنها بدجنسی کرده است و به دفعات تلاش کرده که نیویورک را بکشد؛ شهری که در آن متولد شده است. منظور من درباره محافظان (ترامپ) این بود».
اظهارات تند فرماندار نیویورک علیه ترامپ در حالی مطرح شده که پیش از این هم حملات لفظی تند این دو علیه یکدیگر به بهانه‌هایی از قبیل ناکامی در مقابله با شیوع ویروس کرونا و تلفات شدید این ویروس در آمریکا و به ویژه در نیویورک سابقه طولانی داشته است.
کومو و دیگر مقام‌های ایالت نیویورک و همچنین این شهر آمریکایی، بارها ترامپ را به بی توجهی به نیازهای ساکنان در زمینه مقابله با ویروس کرونا و همچنین مهار ویروس کرونا متهم کرده‌اند اما ترامپ ضمن رد این اتهام‌ها، کومو و دیگر مسئولان دموکرات را به بی‌کفایتی متهم کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات