صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹  ، 
شناسه خبر : ۳۲۵۹۱۷
شمارش آراء پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در برخی از ایالات آغاز شده است و دونالد ترامپ و جو بایدن رقابت نزدیکی با یکدیگر برای پیروزی در این رقابت تاریخی دارند. 
میلیون ها رای دهنده آمریکایی روز سه شنبه در حالی برای انتخاب رئیس جمهوری این کشور به حوزه های رای گیری مراجعه کردند که بیش از ۱۰۰ میلیون رای دهنده نیز پیش از روز رای گیری به صورت زودهنگام در انتخابات شرکت کرده بودند.
دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده باید بتوانند ۲۷۰ رای الکترال را کسب کنند. آرای الکترال اکثر ایالت های آمریکا به نامزدی تعلق می گیرد که بیشترین رای را در آن ایالت به دست آورد. دو ایالت کم جمعیت مین و نبراسکا از این قاعده مستثنی هستند.

***
09:29
ترامپ: می‌خواهند پیروزی را از ما به سرقت ببرند، اجازه نمی‌دهیم
دونالد ترامپ در پیامی که در صفحه توییتر خود ضمن متهم کردن دموکرات‌ها به تلاش برای سرقت انتخابات گفت: «ما بسیار جلوتر قرار داریم اما آنها تلاش می‌کنند انتخابات را به سرقت ببرند. هرگز چنین اجازه‌ای را نمی‌دهیم. بعد از بسته شدن حوزه‌های رأی‌گیری دیگر نمی‌توان رأی داد!».

***
09:24
بایدن: ما در راه پیروزی در انتخابات هستیم 
جو بایدن نامزد دموکرات‌ در اولین سخنرانی خود در حالیکه هنوز شمارش آراء به اتمام نرسیده، به هواداران خود گفت که ناامید نشوید و در مسیر پیروزی قرار داریم.
وی در جمع هواداران خود در خصوص پیروزی در انتخابات ابراز امیدواری کرد و گفت: «ما این انتخابات را خواهیم برد، ایمان داشته باشید».
***
09:18
بایدن به زودی سخنرانی خواهد کرد
جو بایدن نامزد دموکرات به زودی سخنرانی خواهد کرد، این نخستین بار است که یک نامزد ریاست‌جمهوری در چنین مرحله‌ای از شمارش آرا سخنرانی می‌کند.
***
09:15
پیروزی ترامپ در فلوریدا
دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در ایالت کلیدی فلوریدا پیروز شد. او به این ترتیب ۲۹ رای الکترال این ایالت کلیدی را به دست آورد. 
***
09:00
ترامپ با پیروزی در ایالات مونتانا، آیووا، تگزاس، اوهایو، فلوریدا، آیداهو، یوتا، کارولینای جنوبی، کانزاس، منطقه نبراسکا، ویومینگ، داکوتای جنوبی و شمالی، نبراسکا، لوئیزیانا، آرکانزاس، ایندیانا، تنسی، اوکلاهما، میسیسیپی، میزوری،‌ آلاباما، ویرجینیای غربی و کنتاکی موفق به کسب 210 آراء الکترال شده است.
از طرف دیگر، جو بایدن با پیروزی در ایالات ورمونت، ویرجینیا، کنتیکت، دیلاور، منطقه کلمبیا، ایلینوی، مریلند، ماساچوست، نیوجرسی، رودآیلند، کلرادو، نیویورک، کالیفرنیا،اورگن، آریزونا، واشنگتن، هاوایی، نیومکزیکو، نیوهمپشایر، مین، موفق به کسب 237 آراء‌ الکترال شد.
***
05:57
جو بایدن همانطور که پیش‌بینی می‌شد در ایالت‌های نیومکزیکو و نیویورک بر دونالد ترامپ غلبه کرد.

***
05:44
ترامپ در ۴ ایالت دیگر پیروز شد
ترامپ در ایالت‌های نبراسکا، وایومینگ، داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی برنده شد. این ایالت‌ها روی هم رفته ۱۴ رأی الکترال دارند. تا اینجا بایدن ۱۱۹ رأی الکترال و ترامپ ۹۲ رأی الکترال دارد. 
***
05:32
آخرین نتیجه آرای الکترال ترامپ و بایدن
تا این لحظه ترامپ 92 رأی الکترال و جو بایدن 119رأی الکترال به دست آورده است. 
***
05:26
ترامپ و بایدن تا این لحظه در کدام ایالت‌ها پیروز شده‌اند؟
دونالد ترامپ:
ترامپ در ایالت‌های اوکلاهاما، آرکانزاس، می‌سی‌سی‌پی، آلاباما، تنسی، کنتاکی، ویرجینای غربی و کارولینای جنوبی پیروز شده است. ترامپ برنده ۶۱ رأی الکترال شده است.
جو بایدن:
نامزد حزب دموکرات در ایالت‌های ایلینوی، ویرجینیا، مریلند، نیوجرسی، رود آیلند، دلاور، کانکتیکات، ماساچوست و ورمونت پیروز شده است. او تا اینجا ۸۵ رأی الکترال به دست آورده است.
***
05:12
دونالد ترامپ همانطور که انتظار می‌رفت در ایالت آرکانزاس پیروز شد.

 
***
05:06
تیجه شمارش ۳۵ درصد آرای تگزاس: 
بایدن ۵۲ درصد
ترامپ ۴۶ درصد
***
04:56
دونالد ترامپ همانطور که پیش‌بینی می‌شد در ایالت می سی سی پی پیروز شد.

 
***
04:48
نتیجه شمارش ۳۴ درصد آرای ایالت کلیدی اوهایو:
بایدن ۵۶ درصد
ترامپ ۴۱ درصد
***
04:36
جو بایدن همانطور که انتظار می‌رفت در ایالت‌های رودآیلند، نیوجرسی، ماساچوست، مریلند، ایلینوی، دلاور و کنتیکت پیروز شد.


***
04:33
دونالد ترامپ در سه ایالت میسوری، آلاباما، تنسی و اوکلاهاما هم به پیروزی رسید.
***
04:28
ترامپ در ایالت کارولینای جنوبی پیروز شد و 9 رای الکترال دیگر کسب کرد.
***
04:21
در ایالت اوهایو با شمارش ۶ درصد آرا جو بایدن با ۷۴ درصد آرا از ترامپ با ۲۴ درصد آرا پیش افتاده است. این ایالت ۱۸ رأی الکترال دارد. 
***
04:17
نتیجه شمارش ۷۲ درصد آرای فلوریدا:
بایدن ۵۰ درصد
ترامپ ۴۸ درصد
***
04:13
جو بایدن در ایالت ویرجینیا پیروز شد و به این ترتیب ۱۳ رای الکترال این ایالت را کسب کرد.

 
***
04:06
پیروزی ترامپ در ویرجینیای غربی
ان پی آر /ترامپ برنده قطعی ایالت ویرجینیای غربی و 5 رای الکترال این ایالت است.
***
04:03
جو بایدن، نامزد حزب دموکرات پس از شمارش ۴ درصد آراء با کسب ۵۴ درصد در ایالت کلیدی جورجیا پیشتاز است.

***
04:00
نتیجه شمارش ۴۶ درصد آرای فلوریدا:
ترامپ ۴۹.۹ درصد
بایدن ۴۹.۲ درصد
***
03:55
نتیجه شمارش ۳۵ درصد آرای ایالت فلوریدا:
بایدن ۵۰ درصد
ترامپ ۴۸ درصد
***
03:51
نتیجه شمارش ۲۲ درصد کل آراء در ایالت فلوریدا با ۲۹ رای الکترال:
بایدن ۴۹ درصد
ترامپ ۴۹ درصد
***
03:44
جو بایدن همانطور که انتظار می‌رفت در ایالت ورمونت (ایالتی که برنی سندرز سناتور آن است) پیروز شد.

رای‌گیری در ایالت جورجیا پایان یافت. دونالد ترامپ در ایالت کنتاکی پیروز شد.

***
03:30
در برخی از ایالت ها از جمله ایندیانا، نیوهمپشایر، ترامپ فعلا نسبت به جو بایدن رقیب دموکرات خود پیشی گرفته و در ایالت کنتاکی، بایدن پیشتاز است است.

منابع خبری آمریکا، در برخی ایالت های آمریکا، روند اخذ رای به تازگی خاتمه یافته و کار شمارش آرا آغاز شده است.

با توجه به اینکه کار شمارش آرا تازه شروع شده، هنوز درصد بسیاری کمی از رای ها شمارش شده است.
در ایالت کنتاکی تا این لحظه 8 درصد آرا شمارش شده و از این میزان رای شمرده شده، بایدن با کسب بیش از 53 درصد آرا پیشتاز است.

در ایالت ایندیانا، تا لحظه انتشار این خبر تنها سه درصد از آرای ماخوذه شمارش شده که دونالد ترامپ حدود 57 درصد آن را از آن خود کرده است.

روند اخذ رای در دیگر ایالت های آمریکا نیز رو به پایان است.
***
این انتخاب سرنوشت رقابت میان «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور مستقر آمریکا را مشخص خواهد کرد اما علاوه بر آن تکلیف ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا نیز مشخص خواهند شد.
صندوق‌ها در زمان‌های متفاوتی در ایالت‌های مختلف سراسر آمریکا بسته خواهد شد. آلاسکا آخرین ایالتی خواهد بود که صندوق‌های خود را می‌بندد و  انتخابات در آن پایان می‌یابد. 

در اغلب ایالت‌ها، ساعت ۶ صبح به وقت شرقی (۱۴ و سی به وقت تهران) صندوق‌های رای‌گیری باز و در دیرترین زمان تا ۹ شب به وقت شرقی (۵ و سی دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت تهران) بسته خواهد شد.

تایید نتایج ایالت‌ها از ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) آغاز خواهد شد که البته اگر نیاز به بازشماری آرا باشد، در این تاریخ ممکن است تاخیر ایجاد شود. همه ایالت‌ها به استثنای کالیفرنیا باید تا ۸ دسامبر (۱۸ آذر) روند تایید را به پایان برسانند. همه اختلاف‌ها و بازشماری‌ها هم باید تا این تاریخ تعیین تکلیف شده باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات