صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۱۲۶
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در رأس یک هیئت سیاسی، اقتصادی و نظامی در اسلام آباد حضور دارد با ژنرال قمر باجوا فرمانده ارتش پاکستان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار طرفین ضمن ابراز رضایت از همکاریهای سیاسی، نظامی و منطقه‌ای دو کشور، گسترش روابط در همه ابعاد را مورد تاکید قرار دادند.

ظریف در این دیدار به همکاری خوب نظامی دو کشور اشاره و از اقدامات به عمل آمده در مرز جهت تحکیم امنیت مرزی، همزمان با گشودن گذرگاه‌های جدید مرزی بین دو کشور تقدیر و اعلام کرد که از سوی جمهوری اسلامی ایران گذرگاه ریمدان در استان سیستان‌وبلوچستان طی هفته آینده گشوده خواهد شد.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار امیدواری کرد در مقابل گذرگاه گبد نیز از سوی طرف پاکستانی باز شود و به مرور سایر گذرگاه‌ها از جمله پیشین - مند برای گسترش ارتباطات مردمی و تجاری بین دو کشور افتتاح شود.

ژنرال باجوا نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت همکاری‌های سیاسی و نظامی دو کشور، بر ضرورت گسترش همکاریها در همه ابعاد تصریح و از مصوبه دولت پاکستان برای گشایش بازارچه مرزی و گذرگاه‌های مختلف از جمله گذرگاه ریمدان - گبد و نیز پیشین - مند حمایت کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات