صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴  ، 
شناسه خبر : ۳۲۸۴۲۵
سرویس مخفی آمریکا که مسئولیت حفاظت از مقام‌های این کشور را برعهده دارد، اعلام کرد که ۲ نفر را در نزدیکی کاخ سفید به جرم حمل سلاح بازداشت کرده است.

یک سخنگوی سرویس مخفی دوشنبه به شبکه ای.بی.سی نیوز گفت که یکی از این افراد به مقام های این سرویس گفت که با خود سلاح دارد.

نفر دوم نیز پس از آن بازداشت شد که یک سلاح ثبت نشده در خودروی وی کشف شد.

این ۲ نفر روز شنبه بازداشت شدند یعنی زمانی که "جو بایدن" رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید نبود. بایدن روز جمعه کاخ سفید را به مقصد "کمپ دیوید" ترک کرده بود.

بایدن یکشنبه در سالروز حادثه تیراندازی مرگبار در مدرسه پارکلند از کنگره خواست قانون حمل سلاح را اصلاح کنند تا فراگیری خشونت با اسلحه پایان یابد.

وی در بیانیه‌ای مطبوعاتی افزود: سه سال پیش، یک فرد مسلح، جان ۱۴ دانش آموز و سه مربی را در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در پارکلند فلوریدا گرفت. در عرض چند ثانیه، زندگی ده‌ها خانواده و زندگی یک جامعه آمریکایی برای همیشه تغییر کرد.

وی اضافه کرد: امروز، من از کنگره می‌خواهم که اصلاحات قانون اسلحه را انجام دهد، از جمله الزام به بررسی سابقه برای فروش اسلحه، ممنوعیت سلاح‌های تهاجمی و خشاب با ظرفیت بالا، از بین بردن مصونیت برای تولیدکنندگان اسلحه که آگاهانه سلاح های جنگی را در خیابان های ما قرار می‌دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات