صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱  ، 
شناسه خبر : ۳۲۸۹۸۱
سفیر پیشین ایران در استرالیا و مکزیک با ابراز امیدواری نسبت به اینکه دولت بعدی مذاکره بلد باشد، گفت: در امضای برجام، دولت آقای روحانی، مصالح کشور برایش مهم نبود و تنها خود توافق برایش اهمیت داشت.

قدیری ابیانه سفیر پیشین ایران در استرالیا و مکزیک در همایش مردمی - دانشجویی "بن‌بستِ تَکرار" با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: امیدوارم دولت بعدی، مذاکره بلد باشد، این دولت که مذاکره بلد نبود. 

وی اظهار داشت: آقای ظریف می‌گوید که توانستیم تابوی مذاکره با آمریکا را بشکنیم! اما نتیجه این ماجرا چه شد؟ 

قدیری ابیانه یادآور شد: در زمان آقای ولایتی من در کمیته ۵۹۸ بودم. ایشان از همه زمینه‌ها کارشناس آورده بود که مبادا ضرری متوجه ملت ایران شود. اما در این دوره با حداقل تیم کارشناس مذاکره کردند که مبادا افتخار این مذاکره نصیب افراد دیگر شود‌. 

وی تاکید کرد: من آقای روحانی و ظریف را مرعوب و مجذوب غرب می‌دانم. وقتی در وسط مذاکرات می‌گویید که آب خوردن ما به برجام مرتبط است، مشخص است که طرف مقابل از مواضع‌شان کوتاه نمی‌آیند. 

قدیری ابیانه تصریح کرد: مشخص است برای کسی که دبیرستان را در آمریکا درس خوانده، راه رفتن با وزیر خارجه آمریکا افتخار است‌. ما باید بتوانیم دولتی بیاوریم که زبان دنیا را بفهمد‌. زبان دنیا را فهمیدن فقط انگلیسی صحبت کردن نیست. 

وی اظهار داشت: در مورد FATF هم می‌گویند که ما می‌خواهیم بهانه را از دشمن بگیریم. وقتی از آن‌ها از ضمانت می‌پرسیم، حتی ضمانت هم نمی‌دهند‌. 

این فعال سیاسی ادامه داد: وقتی رهبری فرمودند که باید ضمانت بگیریم در برجام، آقای ظریف فرمودند که امضای کری تضمین است. آقای ظریف نمیدانست که امضای کری تضمین نیست؟ همه‌ آن‌ها از برجام خارج شدند. دیپلمات باید از منافع ملی دفاع کند. اما جناب ظریف دنبال منافع حزبی بود. 

وی افزود: ظریف با مصدق یک تفاوت هم دارد. مصدق حداقل نفت را ملی کرد. ولی آقای ظریف حتی انرژی هسته‌ای را هم از ملی بودن درآورد‌. 

قدیری ابیانه یادآور شد: فریب آقای روحانی را خوردیم. مواظب باشیم که فریب امثال آقای احمدی نژاد را نخوریم. البته ایشان تایید صلاحیت نخواهد شد. 

وی با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای گفت: دولت آقای روحانی در امضای برجام، مصالح کشور برایش مهم نبود و تنها خود توافق برایش اهمیت داشت. 

وی اظهار داشت: این دولت شباهت زیادی با دولت آقای مصدق دارد، با این تفاوت که دولت مصدق نفت را ملی کرد، دولت روحانی هسته‌ای را از دست داد. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات