صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱  ، 
شناسه خبر : ۳۳۵۲۰۱

سومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه با محوریت مأموریت‌های نیروی زمینی سپاه با تمرین دفاع مستحکم یگان‌های برگزیده این نیرو از سواحل و جزایر در جزیره لارک برگزار شد.
در این مرحله از رزمایش رزمندگان نیروی زمینی سپاه با بهره‌گیری از تسلیحات و ادوات جدید و استفاده از تاکتیک‌های نوین، سناریو‌های محتمل آفندی و پدافندی را با موفقیت اجرا کردند.
پس از آن، یگان‌های نیروی زمینی سپاه با اشراف اطلاعاتی از وضعیت دشمن، اهداف شناسایی‌شده را آماج حملات سلاح‌های سنگین و نیمه‌سنگین قرار دادند.
اجرای عملیات ضد هلی‌برن و دفاع چند لایه از جزایر با انجام تمرین‌های تخریب و انفجارات، موانع سد کننده و پدافند هوایی علیه جنگنده‌های دشمن در شرایطی نسبتاً واقعی دنبال شد.
رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه پاسداران از دوشنبه ۲۹ آذرماه در سواحل خلیج فارس، تنگه هرمز و منطقه عمومی استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان با حضور یگان‌هایی از نیرو‌های زمینی، دریایی و هوافضای سپاه و همچنین برخی از یگان‌های مردم پایه بسیج مستضعفین برگزار می‌شود.
دومین روز این رزمایش روز گذشته (سه‌شنبه ٣٠ آذرماه) برگزار شد. در این روز تمریناتی از جمله عملیات موشکی بالستیک علیه اهداف ثابت و متحرک دشمن، اصابت همزمان ۵ فروند موشک کروز به شناور دشمن، انهدام اهداف متحرک با بمب قائم و موشک الماس در رزمایش سپاه، بمباران اهداف ثابت و متحرک زمینی توسط جنگنده‌های سوخو ٢٢ و انهدام شناور‌های تندرو متخاصم با سلاح‌های ضدزره هدایت‌شونده انجام شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات