صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰  ، 
شناسه خبر : ۳۳۵۶۵۷
برخی منابع خبری و شبکه های اجتماعی پاکستان بامداد امروز (دوشنبه) اعلام کردند که «اسلم فاروقی» سرکرده پاکستانی گروه تروریستی داعش شاخه خراسان ، در شمال افغانستان به هلاکت رسیده‌است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت،

خبر کشته شدن تبعه پاکستانی اهل منطقه "اورکزی" در شمال غرب پاکستان درحالی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که یک هفته پیش نیز پاکستان کشته شدن سخنگوی سابق گروه تروریستی تحریک طالبان در استان ننگرهار افغانستان را تایید کرد.

هنوز هیچ مرکز و یا مقام رسمی پاکستان این خبر را تایید نکرده‌است.

براساس این گزارش، عبدالله اورکزی با نام مستعار اسلم فاروقی که شاخه خراسان گروه تروریستی-تکفیری داعش را در افغانستان مدیریت می‌کرد، به ادعای برخی از منابع در افغانستان طی حمله‌ای در شمال این کشور کشته شد.

گفته می‌شود که منابع نزدیک به طالبان افغانستان هلاکت اسلم فاروقی را تایید کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، سرکرده داعش شاخه خراسان روز ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ (۵ آوریل ۲۰۲۰) توسط نیروهای امنیتی افغانستان بازداشت شده بود و پس از آن دولت اسلام‌آباد استرداد این تبعه پاکستانی را از کابل مطالبه کرد.

بیستم دی‌ماه امسال "خالد خوراسانی" سخنگوی سابق گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان که در بسیاری از پرونده‌های تروریستی، بمب‌گذاری و حمله به نیروهای امنیتی این کشور تحت تعقیب قرار داشت، در استان ننگرهار افغانستان کشته شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات