وقتی یک وسیله نوین ارتباط جمعی پا به عرصه زندگی ما می‌گذارد، در پنج مؤلفه اساسی، کشور‌ها را مورد هجوم و حمله قرار می‌دهد؛ ۱. تضعیف فرهنگ بومی کشور‌ها ۲. ترویج محصولات فرهنگی وارداتی و همسو کردن ملت‌های هدف با فرهنگ تولید کننده محصول ۳. ایجاد بدبینی نسبت به آینده کشور در کشور‌های هدف و امید آفرینی کاذب در آن‌ها به کشور تولید کننده این محصولات فرهنگی ۴. الگوسازی و تقویت نماد‌ها و عناوین و برندسازی همسو با کشور تولید کننده محصولات رسانه‌ای و فرهنگی ۵. نابودی خرده فرهنگ‌ها و ایجاد وابستگی فرهنگی با جهانی سازی.
پشت پرده حضور مقامات آلمان و ژاپن در ایران
ژاپن و آلمان هر دو از گروه متحدین در جنگ‌ جهانی‌ دوم هستند، جنگی که ایالات‌متحده به عنوان قدرتی نوظهور به آن وارد شد و سرنوشت شومی را نصیب آن دو کشور کرد.
ایران و عربستان از گذشته دور و حتی قبل از پیروزی انقلاب 1979 ایران روابط حسنه‌ای با یکدیگر نداشته‌اند و دلایل مختلفی در هر دوره از تاریخ در این خصوص وجود داشته است.
مروری بر طرح فدرالی کردن حکومت در ایران:
حکومت محلی خودمختار در مناطق مختلف ایران به جز آنچه که بعد از جنگ جهانی دوم از آذربایجان و کردستان آن هم به مدت بسیار محدود وجود نداشته است و بدین ترتیب دلیلی برای تشکیل حکومت فدرالی در ایران وجود ندارد چرا که اصلا حکومت‌های محلی در کار نیستند که بخواهند قدرت دولت مرکزی را بین آنها تقسیم کنند.
نقش بازاريابی در کنترل تحریم ها(بخش اول)
براي موفقيت در يك فعاليت توليدي، فقط كيفيت مطلوب كالا يا قيمت مناسب آن كافي نيست، بلكه مديريت درست توليد و بازاريابي نيز اهميت فراواني دارد.
الزامات دهه پنجم انقلاب
حضرت امام (ره) مردم را ولی نعمت این انقلاب دانسته اند و همیشه نیز رکن اصلی پیروزی انقلاب و استمرار آن با وجود هجمه های مختلف اعم از تهدید، ترور، جنگ هشت ساله و فتنه های گوناگون مردم بوده اند.
پدیده مهاجرت و نظریه های مشتمل بر آن(2)
شناسایی عوامل موثر بر مهاجرت و پیامدهای ناشی از آن می تواند به عنوان یک راهکار استراتژیک در جهت دستیابی به وضعیت تعادل مطلوب که همانا پیشرفت و توسعه می باشد، بشمار آید.
پدیده های سیاسی و دگرگونی قدرت در جهان بین‌الملل
کشورهای بازیگر جهانی، کشورهای سابق و با طرز تلقی ها و رویکردهای گذشته نیستند.
گری سیک: انقلاب اسلامی ایران یک شکست بزرگ و تحقیر ابدی برای آمریکا بود، به همین دلیل آن تبدیل به یک عقده روانی برای آمریکا و آمریکایی ها شده و تاکنون آنان را آزار می دهد و بخشی از سیاست های تند آمریکا برای جبران آن شکست است.
پربیننده ترین