سایمون شرکلیف، سفیر انگلیس در تهران که گفته می‌شود برای گسترش روابط تجاری به استان فارس سفر کرده در جلسه با اعضاء اتاق بازرگانی استان در اظهاراتی عجیب گفت: «به نظر منفی مردم ایران نسبت به انگلیس احترام می‌گذارم، اما بدانید که مردم انگلیس هم همین حس را نسبت به ایران دارند!»
تحریم‌های شدید اقتصادی با هدف فشار برای متوقف یا محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای را می‌توان مهم‌ترین راهبرد غرب در مواجهه با ایران دانست.
سرنوشت متن پیشنهادی اتحادیه اروپا!
عدم پذیرش خواست منطقی ایران مبنی بر حفظ پایداری رفع تحریم‌ها معنای دیگرش آن است که آمریکا به دنبال حفظ اثربخشی تحریم‌ها حتی پس از انعقاد توافق است.
به‌زودی اولین سیستم گسترده پرداخت جهانی در کشورمان به‌صورت رسمی خدمات خود را عرضه خواهد کرد؛ این خبری بود که اوایل مردادماه، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه رسانه‌ای کرد و از توافق برای استفاده از کارت‌بانکی «میر» روسیه که نسخه روسی مستر ویزا و مستر کارت است، سخن گفت.
الگوی زیست مسلمانی
تکرار نام حسین (ع) یادآوری و بازخوانی نوعی از مرگ نیست، بلکه سخن از سبک زندگی است که از چگونه زیستنی سخن می‌گوید که نهایت آن آن‌گونه مردنی شرافتمندانه است!
مذاکره با دشمن مثل مذاکره با دوست نیست!
   بایدن باید غرور خود را ببلعد
تحولات به وجود آمده پس از جنگ اکراین شرایطی را به ایالات متحده تحمیل نموده است که برای رهایی از آن پیرمرد هفتادساله کاخ سفید حالا  ناچار شده است تا در خاورمیانه دوره بیفتند تا مزیت استراتژیکی رو به افول امریکا را احیاء نماید.
بیشتر کارشناسان معتقدند که کشور‌های عربی توان تأمین نفت مورد نیاز برای کنترل بازار جهانی را ندارند.
جاسوس ها به دنبال چه اطلاعاتی هستند؟
بصیرت بررسی می کند:
با توجه به حجم گسترده جاسوس هایی که در قالب دیپلمات،دانشجو،خبرنگار و توریست به ایران سفر کرده و شناسایی و دستگیرشده اند این سوال مطرح می شود که جاسوس های غربی و داخلی چه اهداف و اقداماتی را در ایران دنبال می کنند؟
جنجال‌آفرینی برای امتیازگیری بیشتر
تیم ایرانی همواره با ابتکار عمل‌های جدید خود باعث شده که مذاکرات پیش برود؛ اما طرف آمریکایی به‌جای تعامل و گفتگو، فاز اول مذاکره در اتاق را تمام کرده تا با جنگی هیبریدی و ترکیبی، همراه با ایجاد فشار‌های گوناگون در زمینه‌های مختلفی، چون حوزه رسانه و پروپاگاندا، جنگ ادراکی و شناختی، جنگ سایبری، استفاده از بار تبلیغی سفر بایدن به منطقه، جنگ ارزی و ... عملاً وارد فاز دوم مذاکره شده است.
مسئله تضمین و مهندسی فکر!
بمباران اطلاعاتی و فضاسازی‌های سنگین ساخته شده توسط رسانه درباره ایران در ساحت‌های مختلف نشان می‌دهد که امروزه رسانه‌ها از کارکرد اولیه و ذاتی خود، یعنی اطلاع‌رسانی فراتر رفته و با تکنیک برجسته‌سازی به رخداد‌ها و رویداد‌ها ضریب می‌دهند تا افکار عمومی را آن‌طور که می‌خواهند مهندسی نمایند.
محمدرضا عارف: آیت الله رئیسی را دردآشنا و متعهد می‌دانم
 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت روزنامه خراسان گفت‌وگویی با محمدرضا عارف، سیاستمدار اصلاح‌طلب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داده است که مشروح آن پیش روی شماست.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین