آیا افشای اطلاعات برای شما اهمیت ندارد؟!
بر اساس نتایج نظرسنجی، ۴۴.۸ درصد کسانی که از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، اصلاً نگران فاش شدن اطلاعات شخصی خود در رسانه‌های اجتماعی نیستند. ۹.۶ درصد به میزان کم، ۱۶.۸ درصد به میزان زیاد و ۱۳.۹ درصد تا حدودی در این خصوص احساس نگرانی می‌کنند. ۱۴.۸ درصد کاربران کاملاً نگران فاش شدن اطلاعات شخصی خود در رسانه‌های اجتماعی هستند.
چرا انتخابات 1400 مهم است؟
این‌بار اوضاع متفاوت است، وضع موجود، مطلوب هیچ کسی نیست و قطعاً تداومش هم خواست کسی نیست و همگان به دنبال یک تحول اساسی در اقتصاد و معیشت می گردند
در گفت و گو با بصیرت عنوان شد:
آنچه می تواند منجر به جهش تولید شود همان راهکاری است که در همه کشورهای تولیدی و صنعتی دنیا دنبال می شود و آن خانه تکانی قوانین وراحت شدن از شر قوانین مزاحم و بی خاصیت است.
 با اقداماتی شایسته میتوان اقتدار کشور را بازگرداند اگر
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در گفت و گو با بصیرت:
نیت و هدف دست اندرکاران بسیار مهم و ضروری است و متاسفانه  طرف مقابل  نیز نیت و هدف تیم مذاکره کننده و اجرایی ما را می داند ، بنابراین اقدامات خود را بر مبنی نظری دستگاه اجرایی ما تنظیم می کند.
واکسن داخلی، عملیات روانی دشمن را ناکام گذاشت.
درجهانی که بسیاری به بیماری‌ها و واکسن‌ها به چشم سلاح نگاه می‌کنند، بهتر آن است که سلاح واکسن تولید داخل باشد و دولت در این زمینه حمایت ویژه از دانشمندان کشورمان داشته باشد.
آیا پهلوی سوم دلسوز واقعی مردم ایران است؟/ نقش شبکه های سعودی در بی ثباتی کشور چیست؟
به عنوان نمونه دراغتشاشات 1378 ، 1388،  1396 ... نقش سلطنت طلب ها وشاه دوست ها دراین ناامنی ها بی بدیل بوده است و رضاپهلوی دوم با انتشار بیانیه های مختلف طرفداران خود را به کف خیابان ها دعوت کرده تا با اغتشاش و آشوب به اهداف ننگین خود دست یابند .
تأثیرپذیری دانشجویان مسلمان از گفتمان امام خمینی (ره)/مبارزات چندمنظوره در جنبش دانشجویی خارج از کشور
بمناسبت 16 آذر:
با آغاز نهضت اسلامی و تبعید امام خمینی(ره) از ایران، قطب دیگری از مبارزه در خارج از کشور با محوریت گروه‌های اسلامی شکل گرفت. فعالان وابسته به جبهه ملی نیز با شدت و قوت کم‌تری نسبت به دو گروه اخیر در خارج از کشور فعالیت داشتند.
تغییر جهت!
نگاهی به اظهارات «علیرضا علوی‌تبار» درباره تجدیدنظر اصلاحات در نمایندگی طبقه متوسط
امروز با گذشت بیش از دو دهه از بروز و ظهور گفتمان اصلاح‌طلبی در سپهر سیاسی جمهوری اسلامی ایران، طیف رادیکال و تئوری‌پرداز اصلاح‌طلبان تلاش می‌کند همچنان خود را با ماهیت و هویت جنبشی تعریف کند که برای ایجاد تغییرات روشنفکرانه در جمهوری اسلامی مبارزه می‌کند.
درون‌گرایی انقلابی یا توسعه‌گرایی برون‌گرایانه
نگاهی نقادانه به یادداشت مصطفی تاج‌زاده با عنوان «استقلال منفی، ‌استقلال مثبت»
نکته مهم در ارتباط با دیدگاه تاج‌زاده، ارائه تعریفی منعطف از استقلال مثبت و البته، در نظر گرفتن نقش و جایگاه بیش از حد و شأن آن در توسعه اقتصادی کشور است. به هر حال، در ارتباط با این موضوع باید به چند نکته توجه کرد:
پربیننده ترین