سفیر ویژه امام حسین‌(ع)
جناب مسلم ابن عقیل علاوه بر شایستگی شخصی خود، نه‌تن‌ها همه مواضع امام (ع) را قبول داشت بلکه با همراهی خودش از مدینه تا مکه نشان داده بود حرفی بالاتر از حرف امام (ع) نداشته و مطیع محض امام است.
اعتماد به وعده الهی، راه گذر از مشکلات
با وجود مشکلات عدیده و تحریم‌های همه جانبه‌ای که از طرف ظالمان بر ممالک اسلامی تحمیل شده، امروز شاهد جرقه‌های امید بخش این مهم (وعده نصرت اللهی) در اراضی اسلامی و استقامت و صلابت روز افزون مقاومت اسلامی در منطقه هستیم ... چنانکه رهبر فرزانه انقلاب برای سرنگونی رژیم کودک کش اسرائیل، زمان تعیین کرده و میفرمایند: اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.
مهدویت و زمینه‌سازی ظهور از دیدگاه مقام معظم رهبری
برکاتِ داشتنِ ارتباط قلبی و روحی با امام زمان (عج) که رهبر انقلاب در رهنمودهایشان تبیین فرموده‌اند، عبارتند از: عروج، رشد، پیشرفت روحی و معنوی انسان، زنده نگه داشته شدنِ امید و انتظار در دل انسان، تکامل شخصى و معنوى، جلب توجّه و لطف و محبت امام زمان (عج) و پیشرفت به سمت اهدافِ مهدوی.
اگرچه بیماری کرونا با سهولت بیشتری منتقل میشود، اما راحت تر از آنفولانزا درمان می شود، در حالی که امکان سرایت آنفولانزا کمتر و متقابلاً احتمال مداوای آن نیز کمتر است.
تفکر خلاق داشته باشیم (۳)
تفکر جانبی، یکی از شیوه‌های رایج تفکر خلّاق است؛ که در آن، شخص خلّاق، می‌کوشد از موانع ذهنی عبور کند. به این معنا که اجازه نمی‌دهد تجربیات و خاطرات دوران کودکی در حل مسئله دخالت کنند.
«صداقت» و «سلامت» چقدر در جوامع غربی واقعیت دارد؟
امروز بسیاری از جوامع اروپایی گرفتار معضلاتی مانند؛ پولشویی، قاچاق اسلحه، قاچاق موادمخدر و حتی قاچاق انسان و ده‌ها مشکل مشابه می‌باشند و کارتل‌ها و تراست‌ها نیز با فریبکاری و حقه‌بازی، محصولات خود را به مردم تحمیل می‌کنند و در حال مکیدن خون مردم هستند.
پذیرش مسئولیت نمی‌تواند، بهانه پارتی‌بازی، رانت‎خواری و یا حتی دریافت حق و حقوق و خدمات ویژه برای مسئولین و اعضای خانواده آنها باشد.
جنگ لایک با تسلیحات شبکه های اجتماعی (قسمت دوم)
صنعت پورن در این کتاب، به عنوان ریشه های کثیف آزادی های دیجیتال نام برده می شود و در این مورد اینگونه می نویسد : « تجارت پورنگرافی در شاهراه های اطلاعاتی، در یک بررسی از 917410 تصویر، داستان کوتاه و انیمیشن پورن مشخص گردید که آن ها هشت و نیم میلیون بار در چهل شهر از کشورهای مختلف دانلود شده اند. در واقع، چهار پنجم فضای اینترنت را پورن به خود اختصاص داه است، آماری که باعث شد مجله تایمز عکسی را منتشر کند که در آن یک کودک به صفحه مانیتور چشم دوخته بود در حالی که لغت « سایبر پورن» بر این مانیتور نقش بسته بود»
آخرین مطلب
پربیننده ترین