مهم‌ترین مؤلفه در تحقق شعار سال توجه به منابع انسانی و اتکا به ظرفیت‌های درونی کشور است که این امر مستلزم توجه جدی مسئولین به منابع انسانی و تقویت و توسعه همه‌جانبه منابع داخلی است که بتوان در سال جهش تولید قدم‌های مؤثری برای تقویت و توسعه اقتصادی کشور برداشت و به نسخه شفابخش رونق اقتصادی در دوران تحریم دست‌یافت.
خواسته ایران از امریکا چیست؟
امروز نه تنها دولت آمریکا در بدترین وضعیت و شرایط اقتصادی خود به سر می‌برد، بلکه با جنایت‌ها و اقدامات غیرقانونی و یکجانبه‌ای که طی سالیان متمادی در سطح جهان انجام داده است، از نظر سیاسی نیز مطرود شده و علاوه بر آن شخص ترامپ در آستانه انتخاباتی قرار دارد که نمی‌خواهد متأثر آثار منفی اقدام بی‌خردانه‌ای باشد که در چند روز گذشته مرتکب آن شده است.
بهره برداری های سیاسی و اقتصادی در پوسته زیبای دفاع از حقوق زن
استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با بصیرت مطرح کرد:
اگر کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را عملکرد آن نسبت به توانائی ها، امکانات و ... بدانیم و با در نظرگرفتن شرایط و موانع موجود در این سال ها آن را بررسی کنیم توفیقات این نظام نشانه کارآمدی آن است.
آسیب شناسی گفتمانی دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری(2)
بازخوانی مهم ترین رویداد سیاسی سال 96:
نفی وضع موجود به تنهایی کافی نیست و تشریح نظم مطلوب و راه رسیدن به آن از الزامات گفتمان است. بنابراین مهم ترین آسیب در انتخابات 96 از سوی جریان ارزشی کشور این است که یا گفتمانی جامع حتی به لحاظ نظری ارائه ندادند و یا اگر گفتمانی شکل گرفته، این جریان توانایی تبیین و بسط این گفتمان را نداشته است.
آسیب شناسی گفتمانی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری(1)
بازخوانی مهم ترین رویداد سیاسی سال 96:
از مهم ترین پدیده های سیاسی سال 1396 انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بود که علی رغم گذشت چندین ماه از آن، ولی هنوز تحلیلی که بر اساس یک رهیافت و نظریه بتواند این پدیده سیاسی را واکاوی نماید، در فضای سیاسی کشور ارائه نشده است.
حماسه 9 دی، تجلی تداوم انقلاب اسلامی ایران
حماسه 9 دی امسال، مراسم ختمی سیاسی خواهد بود برای انقلابی نمایانی که امروز نقش اپوزیسیون را بازی می کنند، کودکانی که به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، در بازی خود، شیشه می شکنند و نمی دانند که چه بازی تلخی را آغاز کرده اند و چه پاسخ محکمی دریافت خواهند کرد.
آنچه از بحران داعش باید آموخت
باید پاسخی مناسب برای دغدغه ذهنی دنیای اسلام مبنی بر اینکه جهت رهایی از آشفتگی و عقب ماندگی موجود "چه باید کرد؟ " ارائه شود تا امثال داعش با وسوسه های شیطانی خود امکان سوء استفاده از این دغدغه ذهنی را نیابد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین