صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹  ، 
شناسه خبر : ۳۱۴۹۴۹
مجله آمریکایی «تایم» با بیان اینکه که واشنگتن هیچ طرحی برای حمله به ایران ندارد نوشت، به باور مقام‌های نظامی پنتاگون چنین حمله‌ای ازماه‌ها قبل نیازمند برنامه ریزی است.

مقام‌های پنتاگون: برنامه‌ای برای جنگ با ایران وجود ندارد

'تایم' بامداد شنبه گزارش داد: از نظر پنتاگون زمانی می‌توان از وجود 'برنامه نظامی' واقعی سخن گفت که طرحی برای حمله و جنگ به رئیس جمهوری تسلیم شود، و پیش از آن همه گفته‌ها در حد گمانه زنی است.
تایم اضافه کرد: سه مقام نظامی (عضو پنتاگون) فعال در برنامه‌ریزی و نظارت بر نیرو‌های آمریکایی در منطقه گفته‌اند، هیچ طرح واقعی و قابل اجرا یا چیزی شبیه آن برای اعزام گسترده نیرو به منطقه خلیج فارس وجود ندارد.
یکی از این مقام‌ها می‌گوید: انجام چنین کاری مستلزم شناخت رویدادی است که می‌خواهید با آن مقابله کنید. پرسش این است که آیا هدف از حمله، نیرو‌های خود ایران است یا شبه‌نظامیانش؟ دشمن در خاک عراق است، در سوریه است یا در جای دیگر؟ آیا شواهد موثقی برای نسبت دادن یک حمله به حکومت ایران وجود دارد که متعاقب آن حمله نظامی به ایران، مشروعیت داشته باشد؟
همزمان با افزایش مواضع خصمانه آمریکا علیه کشورمان، موضوع‌هایی مانند؛ احتمال اقدام نظامی واشنگتن علیه تهران و احتمال حمله یا پرهیز ترامپ از درگیری نظامی با ایران، مورد توجه تحلیل گران و فعالان سیاسی قرار گرفته است.

 

منبع: تابناک
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات