گلستان >>  عمومی >> خبر ویژه
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱  ، 
شناسه خبر : ۳۱۸۵۴۴
رئیس‌کل دادگستری گلستان با اشاره به دستگیری ۹ متهم اصلی بزرگترین شبکه پولشویی کشور در استان گفت: یک‌هزار میلیارد تومان املاک، ۴۰ شرکت، ۱۰۰ خودرو و ۲۰ کیلوگرم شمش طلا از کلاهبرداران شناسایی و کشف شده است.
9 متهم بزرگترین شبکه پولشویی کشور در گلستان دستگیر شدند/ کشف 1000 میلیارد تومان املاک و 20 کیلو شمش طلا
هادی هاشمیان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شناسایی و انهدام بزرگترین باند و شبکه پولشویی کشور در استان گلستان اظهار داشت: در مدت ۶ سال فعالیت این شبکه پولشویی، تراکنش مالی این باند حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: این باند ۳ سرشبکه اصلی و ۶ همدست اصلی داشتند که همه این افراد دستگیر شدند، علاوه بر این بررسی‌ها نشان می‌دهد ۳۰۰ نفر عضو فعال این باند در سه استان گلستان، تهران و سمنان بودند.

رئیس‌کل دادگستری استان ادامه داد: معاملات املاک، مستغلات، سهام‌های بورسی و غیربورسی، شمش، ارز، سکه، خروج پول از کشور و سرمایه‌گذاری در کشور‌های همسایه از اقدامات این باند بوده است.

وی گفت: ارزیابی اولیه املاک متهمان تاکنون یک‌هزار میلیارد تومان برآورد شده و همچنین ۴۰ شرکت خدماتی، تولیدی و تجاری نیز از متهمان شناسایی شده است.

هاشمیان ادامه داد: بیش از ۱۰۰ خودروی سبک و سنگین این شبکه پولشویی و ده‌ها کیلوگرم شمش طلا که تاکنون ۲۰ کیلوگرم شناسایی و کشف شده است، از دیگر موارد این پرونده است.

وی گفت: کلاهبرداران با افتتاح صد‌ها حساب بانکی به نام‌های واهی، سود‌های کلان به جیب زده‌اند، علاوه بر این، متهمان برای پولشویی و فرار مالیاتی هیچ‌گونه اموالی به نام خود نداشتند و همه املاک و اموال به نام افراد دیگر است، اما با وکالت‌نامه‌ها و اقرارنامه‌هایی که از این افراد می‌گرفتند، در عمل همه سود‌ها به جیب آنان می‌رفت.

رئیس‌کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: بررسی‌های بیشتر درباره این پرونده و شناسایی اموال متهمان همچنان ادامه دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات