بین الملل >>  بین الملل >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴  ، 
شناسه خبر : ۳۲۰۶۱۴
روزنامه لبنانی «البناء» به نقل از منابع فرانسوی از تمایل ریاض برای مذاکره با ایران پس از ماجرای تأسیسات نفتی آرامکو پرده برداشت.

براساس گزارش البناء، منابع فرانسوی به نقل از مقامات سعودی اعلام کردند که پس از حمله یمنی‌ها به تأسیسات آرامکو در سپتامبر سال ۲۰۱۹ عربستان سعودی برای مذاکره با ایران ابراز تمایل کرد، زیرا دیگر نمی‌خواست حملات به آرامکو تکرار و اقتصاد عربستان با آسیب جدی مواجه شود.
این منابع اعلام کردند: با این حال، ایالات متحده آمریکا مانع از مذاکره ریاض با ایران شد.
طبق اعلام این منابع، آمریکایی‌ها با دادن وعده وعیدهای مختلف به ریاض مانع از مذاکره آن با ایران شدند.منابع فرانسوی به نقل از مقامات سعودی اعلام کردند: آمریکایی‌ها به مقامات ریاض اعلام کردند که پس از آغاز تظاهرات در عراق، لبنان و ایران، نظام ایران در وضعیت سختی قرار دارد و اساساً نیازی به مذاکره با آن وجود ندارد.
این منابع تأکید کردند: عربستان بر این باور است که امکان گفت‌وگو میان ریاض و تهران و همچنین توافق آنها بر سر پرونده‌های مختلف منطقه وجود دارد.
طبق اعلام منابع مذکور، در آن برهه سعودی‌ها اعلام کردند که برای دست کشیدن از حمایت از «سعد الحریری» رئیس ‌جریان المستقبل آماده هستند و با حزب‌الله در لبنان مشکلی ندارند و در یمن نیز تنها از ایران می‌خواهند که با انصارالله مذاکره کرده و آن را قانع به مشارکت دادن دیگر گروه‌ها در اداره یمن، سازد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات