صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷  ، 
شناسه خبر : ۳۲۰۷۱۲
 اتمام فرآیند اخذ رأی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از ساعت ۸ صبح  ۲ اسفند شروع شد و تا ساعت ۲۴ همان روز ادامه یافت، شمارش آرای مأخوذه از مردم در سراسر کشور آغاز شد و تا این لحظه، تکلیف اکثریت قریب به اتفاق حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور مشخص شده است.
البته نتایج حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به صورت قطعی و کامل مشخص نشده، اما در این حوزه نیز بر اساس آمارهای اولیه اعلامی از سوی ستاد انتخابات کشور، 30 نامزد اصولگرا پیشتاز هستند.
در میان ۲۹۰ کرسی مجلس و ۲۰۲ حوزه انتخابیه(به استثنای ۳۰ نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و نمایندگان ۵ حوزه اقلیت‌های دینی)، تکلیف مستاجران ۲۴۵ کرسی مجلس مشخص شده که از میان آنها، ۱۹۳ نفر اصولگرا، ۱۶ نفر اصلاح‌طلب و ۳۶ نفر مستقل هستند؛ همچنین تکلیف برخی کرسی‌ها نیز در مرحله دوم مشخص خواهد شد.
گرایش سیاسی منتخبان مجلس یازدهم/ تا این لحظه؛ ۸۱ درصد مجلس در اختیار اصولگرایان
کرسی‌های مجلس یازدهم (به استثنای شهر تهران و ۵ حوزه اقلیت‌های دینی) تا این لحظه 
با احتساب آمار اولیه حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، که حکایت از پیروزی اصولگرایان تا این لحظه در این حوزه دارد، تکلیف مستاجران ۲۷۵ کرسی مجلس مشخص می‌شود که از میان آنها، ۲۲۳ نفر اصولگرا، ۱۶ نفر اصلاح‌طلب و ۳۶ نفر مستقل هستند؛ همچنین تکلیف برخی کرسی‌ها نیز در مرحله دوم مشخص خواهد شد. سهم گرایش‌های مختلف سیاسی در قالب نمودار زیر ارائه می‌شود:
گرایش سیاسی منتخبان مجلس یازدهم/ تا این لحظه؛ ۸۱ درصد مجلس در اختیار اصولگرایان
کرسی‌های مجلس یازدهم با احتساب حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تا این لحظه 
آمار ارائه شده در این خبر با توجه به نتایج اعلامی خبرنگاران از سراسر کشور، تا این لحظه می‌باشد و با اتمام شمارش آرا در سراسر کشور و اعلام نتایج رسمی، به‌روز رسانی خواهد شد.
 
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات