صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲  ، 
شناسه خبر : ۳۲۱۸۹۸
یکی از مقامهای سازمان کمک رسانی بین‌المللی در سخنانی تاثیر تحریم های آمریکا بر ایران حتی در تهیه اقلام بهداشتی و پزشکی به ویژه در بحبوحه تلاشها برای مهار شیوع ویروس کرونای جدید را تایید کرد.
«اولیور واندکاستیلی» مدیر سازمان کمک رسانی بین‌المللی ویژه ایران که دفاتر اصلی آن در «لندن» و «واشنگتن دی سی» است در گفت‌وگو با خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفت، یکی از مشکلات کمک رسانی بین‌المللی شفاف سازی مسائل حقوقی مربوط به تحریم‌ها جهت اطمینان از ورود لوازم پزشکی و داروها به ایران است.
این مقام سازمان مذکور در ادامه گفت، این امر موجب کاسته شدن از واکنشهای پزشکی در هفته‌های نخستین شیوع ویروس کرونای جدید شد.
آسوشیتدپرس در ادامه نوشت، آمریکا میگوید کمکهای بشر دوستانه و پزشکی معاف از تحریمها هستند، اما دیده بان حقوق بشرسازمان ملل اعلام کرده که قوانین آمریکا بر دسترسی ایران به تجهیزات مهم از قبیل دستگاه اکسیژن مصنوعی، سی تی اسکن و تجهیزات ضد عفونی کننده اثر گذاشته است.
به نوشته این منبع خبری آمریکایی، شرکت‌های بین‌المللی از بیم تحریمهای آمریکا حتی در انجام معاملات قانونی با ایران محتاط عمل می‌کنند.
سخنگوی هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل نیز در روزهای گذشته در مصاحبه با یک هفته‌نامه آمریکایی، تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده علیه ایران در شرایط شیوع کرونا را نامعقول توصیف کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات