صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۳۲۴۵۲۴
قرار است امروز (پنجشنبه) نشست دبیران کل گروه‌ه فلسطینی در بیروت، پایتخت لبنان برگزار شود و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان نیز از طریق ویدئو کنفرانس در آن سخنرانی خواهد کرد.
بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، گروه‌های مقاومت فلسطینی به همین بهانه بیانیه‌ای صادر و اعلام کردند، این نشست گامی مهم برای بازگرداندن وحدت و مقابله با پروژه‌هایی است که برای نابودی مسأله فلسطین چیده شده‌اند.
گروه‌های مقاومت در این بیانیه بر شش موضوع زیر تأکید کردند؛
اول؛ از نشست دبیران کل گروه‌ها در بیروت استقبال می‌کنیم و آن را گامی مهم برای تجدید وحدت بر اساس شراکت می‌دانیم؛ پس از این نشست باید گام‌های عملی در راستای تحقق وحدت صورت بگیرد.
دوم؛ شناسایی رژیم صهیونیستی، توافق اسلو و ملحقات آن باید لغو شود.
سوم؛ بر حق ملت فلسطین در مقابله با رژیم صهیونیستی با تمام انواع مقاومت و در رأس آن مقاومت مسلحانه تأکید می‌کنیم.
چهارم؛ به توافق بر یک برنامه فلسطینی جامع برای حفاظت از اصول ثابت فلسطینی فرا می‌خوانیم.
پنجم؛ در ساختار سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» باید بازنگری شود تا چارچوبی جامع برای تمام فلسطینی‌ها و در رأس آن گروه‌های مقاومت باشد.
ششم؛ خواستار توسعه چهارچوب رهبری (سازمان ساف) هستیم تا شامل گروه‌های مقاومت نیز بشود و پس از آن انتخاباتی فراگیر با مشارکت همه فلسطینی‌ها برای اصلاح ساختار ساف برگزار شود.
هفتم؛ به توافق بر راهبرد ملی فلسطینی بر اساس اصول ثابت برای مقابله فراگیر با رژیم اشغالگر فرامی‌خوانیم.
موارد مورد بحث در نشست بیروت
«جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی فتح اعلام کرد، در نشست بیروت درباره سازوکار پایان اختلافات، تحقق آشتی فلسطینی، عینیت‌بخشی به مشارکت ملی، وحدت موضع سیاسی، مبارزه‌ای و سازمانی در این مرحله سخت در کنار تأکید بر طرح صلح عربی و تصمیم‌های مشروع بین‌المللی بحث و تبادل‌نظر خواهد شد.
در همین زمینه، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس روز سه شنبه وارد بیروت شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات