صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳  ، 
شناسه خبر : ۳۲۵۰۸۷
رئیس حزب توحید عربی لبنان:
به نقل از النشره، وئام وهاب رئیس حزب توحید عربی لبنان اعلام کرد: امسال یکی از بدترین سالهایی است که لبنان سپری می کند و امیدواریم اوضاع بدتر از این نشود. در عین حال من از افرادی هستیم که بر این باورم که فرصت نجات وجود دارد و ما باید از فرصتها نهایت بهره را ببریم.

رئیس حزب توحید عربی لبنان در ادامه به سخنان سه شنبه شب سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان درباره ماکرون اشاره کرد و گفت: این سخنان توازن را به لبنان بازگردانید و به امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه فهماند که نمی تواند با همه با این زبان سخن بگوید. من مخالف این هستم که ماکرون با لبنانی ها با این لحن سخن بگوید. من نمی پذیریم که وی از موضع بالا با ما سخن بگوید.

وهاب تاکید کرد: نصرالله به ماکرون فهماند که نمی تواند به این شیوه سخن براند به این مفهوم که کسانی هستند که منتظر تایید و رضایت شما یا دیگران نیستند. من این را هنگامی که حدود یکسال و نیم قبل به پاریس سفر کردم، عرض کردم.

رئیس حزب توحید عربی لبنان گفت: در عین حال من امیدوارم که طرح فرانسه موفق شود و این می تواند به پاریس نقش جدیدی در منطقه بدهد.
وی اعلام کرد: لبنانی ها نمی پذیرند که سعد حریری نخست وزیر اسبق دولت را بچیند. مردم در واقع هنگامی که دست به اعتراض زدند علیه وی به پا خاستند.

گفتنی است که سید حسن نصرالله سه شنبه شب خطاب به ماکرون گفته بود: «به امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه می گویم که برود و درباره کسانی که مرحله اول ابتکارش را ناکام گذاشتند، جستجو کند. اگر دنبال کسانی هستی که طرح شما را در خارج لبنان ناکام گذاشتند، این موضوع را نزد آمریکایی ها، ملک سلمان و آخرین سخنانش جستجو کن.
نمی پذیریم که کسی با ما با چنین زبانی سخن بگوید. جناب رئیس جمهور فرانسه، ما نزد دوست و دشمن به واسطه پایبندی به وعده هایمان شناخته شده هستیم و خود را فدا می کنیم تا به آن وعده ها عمل کنیم. آنچه می خواهی با دموکراسی در تضاد است اینکه اکثریت پارلمان خم شود و گردنش را به بخشی از اقلیت تحویل دهد.
 
ما ارعاب را اعمال نمی کنیم اما کشورهای عربی هستند که حامی آنها هستید و دوست شما هم هستند اما احدی در آنها جرات ندارد یک توییت هم بنویسد. تصمیم گیرندگان در امور لبنان ما هستیم و از نقش امانوئل مکرون و ابتکار فرانسه جهت کمک به لبنان حمایت کردیم نه اینکه مدعی، حاکم و وصی آن باشد. ما همچنان از ابتکار فرانسه در راستای منافع کشورمان حمایت می کنیم و بر همکاری برای عبور از بد به خوب اصرار داریم اما باید در سخنرانی ها تجدید نظر شود زیرا آنچه دو روز قبل تحت تاثیر قرار گرفت، کرامت ملی بود».
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات