صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱  ، 
شناسه خبر : ۳۲۵۵۰۴
روزنامه وال استریت ژورنال روز یکشنبه فاش کرد که یک مقام کاخ سفید برای برگزاری جلسات مخفیانه با دولت سوریه به منظور آزادی حداقل دو شهروند آمریکایی بازداشت شده در این کشور به دمشق سفر کرده است.
موضوع بازداشت شدگان آمریکایی در خارج از کشور، یکی از مهمترین اولویت‌های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکاست.
در این راستا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مسئولانی در دولت آمریکا و سایر منابع مطلع از روند پیشرفت گفت‌وگوها، فاش کرد کش پاتل، دستیار معاون رئیس جمهور آمریکا که از مقامات برجسته ضد تروریسم کاخ سفید است، اوایل سال جاری میلادی محرمانه از دمشق بازدید کرد تا جلسات مخفیانه‌ای را با دولت سوریه برای آزادی دو شهروند آمریکایی برگزار کند.
منابع چیزی درباره مقاماتی که با پاتل دیدار کردند نگفتند، اما گفتند که این مذاکرات با هدف دستیابی به توافقی با نظام سوریه برای آزادی آستین تایس، روزنامه نگار مستقل آمریکایی که قبلاً جزو تفنگداران دریایی بوده و همچنین ماجد کمالماز، پزشک سوری-آمریکایی صورت گرفت.
روزنامه وال استریت نوشت: آمریکا معتقد است حداقل چهار شهروند آمریکایی دیگر نیز توسط مقامات سوریه بازداشت شده اند، اما اطلاعات کمی در مورد پرونده آن‌ها وجود دارد.
این روزنامه نوشت، این اولین سفر یک مقام عالی رتبه آمریکایی به سوریه طی حدود ده سال گذشته است.
آخرین دیدار‌های رسمی بین مقامات کاخ سفید و مقامات سوریه در دمشق در سال ۲۰۱۰ برگزار شد.
دولت آمریکا روابط دیپلماتیک خود با سوریه را در سال ۲۰۱۲ قطع کرد. از آن زمان، آمریکا تلاش زیادی کرده تا نظام سوریه را در صحنه بین المللی منزوی کند و تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مقامات دمشق اعمال کرده است. علیرغم این، ترامپ بار‌ها در اظهارات خود خواستار آزادی بازداشت شدگان آمریکایی شده است.
اوت گذشته نیز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا تأیید کرد که ترامپ در ماه مارس پیامی درباره سرنوشت آستین به بشار اسد، رئیس جمهور سوریه ارسال کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات