صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۴۲۶
شرکت نفتی «آرامکو» جزئیات بیشتری از حمله موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن به تأسیسات این شرکت در جده را اعلام کرد.

به گزارش «اسپوتنیک»، یک مقام بلندپایه شرکت آرامکو عربستان سعودی امروز (سه‌شنبه) جزئیات بیشتری را از حمله روز گذشته ارتش و کمیته های مردمی یمن به تاسیسات نفتی این شرکت در جده اعلام کرد.

این منبع گفت: این حمله یک کارخانه توزیع مشتقات نفتی در شمال جده را هدف قرار داده است و هیچ تلفات انسانی نداشته و از میان ۱۳ مخزن این تأسیسات، یکی از مخازن که ۱۰ درصد سوخت انبارشده در این تأسیسات را در خود داشته آسیب دیده است.

به گفته این مقام این واحد توزیع نفت یکی از سه واحد اصلی توزیع مشتقات نفتی در عربستان و «مرکزی بسیار مهم » است که روزانه ۱۲۰ هزار بشکه نفت را در سرتاسر کشور توزیع می‌کند.

شب گذشته عربستان سعودی تأیید کرد که یک مخزن سوخت در واحد توزیع مشتقات نفتی در شمال جده هدف حمله موشکی قرار گرفته و دچار حریق شده است.

مقامی سعودی نیز مدعی شد آتش سوزی ناشی از این حمله، هیچ ضربه ای به عرضه سوخت آرامکوی عربستان به مشتریان وارد نکرده است.

در بیانیه رسمی عربستان درباره این حادثه تأکید شده که این حادثه هیچ تلفاتی جانی و مالی در پی نداشته است.

شایان ذکر است، دیروز نیرو‌های یمنی در یک عملیات موشکی برخی از تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان را هدف قرار دادند. یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن، اعلام کرد: ارتش و نیرو‌های مردمی یمن موفق شدند رد یک عملیات موفقیت‌آمیز تاسیسات نفتی آرامکو شامل ایستگاه توزیع را با موشک قدس ۲ هدف قرار داده و منهدم کنند.

محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به این حمله موشکی گفت که ائتلاف سعودی متجاوز به یمن به مرحله فروپاشی رسیده است و کشور‌های عضو این ائتلاف بیشتر از هر زمان دیگری در معرض باج خواهی آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند.

محمود الزهار، از رهبران جنبش حماس فلسطین نیز حمله موشکی نیرو‌های یمنی به شرکت آرامکو در بندر جده عربستان سعودی  رارساترین پاسخ به رویکرد عادی سازی روابط با دشمن اشغالگر عنوان کرد.

 

خبرگزاری بین المللی شفقنا

برچسب اخبار
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات