صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۷۴۸
کتاب تاریخ شفاهی جنگ سایبری به روایت مرحوم «علی‌اصغر زارعی» منتشر می‌شود. برای این کتاب، ۲۲ جلسه گفت‌وگوی فعال در ۲ سال برگزار شده است.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ضمن تسلیت درگذشت سردار علی‌اصغر زارعی از انتشار قریب‌الوقوع کتاب تاریخ شفاهی این سردار دفاع مقدس خبر داد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

سردار شجاع سپاه اسلام، دکتر علی اصغر زارعی هم آسمانی شد و به خیل همرزمان شهید و برادر شهیدش پیوست. این سردار گرانقدر و جانباز قهرمان از دانشجویان مبارز دانشکده نفت آبادان و دانشگاه صنعتی شریف بود و پس از پیروزی انقلاب در دفاع از ارزش‌های انقلاب در آبادان و تهران فعالیت‌های ماندگاری داشت.

با شروع جنگ تحمیلی در کنار مدافعان آبادان و خرمشهر به عنوان مسئول آمورش سپاه و بسیج سپاه آبادان در زمان تهاجم ارتش عراق به دفاع جانانه از مهین اسلامی در برابر هجوم دشمن پرداخت و از همرزمان شهید جهان‌آرا بود. او در معیت مسئولین آبادان و خرمشهر برای انعکاس وضعیت نابسامان روزهای ابتدایی جنگ به دیدار حضرت امام رضوان الله علیه می‌رود و از بی‌اقدامی بنی‌صدر و شرایط موجود شکایت می‌کند و امام جلسه فوق العاده شورای عالی دفاع را تشکیل می‌دهند. 

سردار دکتر زارعی پس از چندبار مجروحیت و فعالیت‌های ماندگار در آموزش و سازماندهی نیروهای رزمنده، ابتدا به عنوان جانشین فرماندهی سایبری سپاه و سپس به فرماندهی جنگ الکترونیک قرارگاه مرکزی سپاه در دفاع مقدس منصوب ‌شد.

نقش وی و تیم همراهش در دانشگاه صنعتی شریف و یگان سایبری سپاه در شکستن رمز کدرهای راکال انگلیسیِ اهدایی به ارتش صدام بی‌بدیل و تاثیر زیادی در پیروزی عملیات‌های دفاع مقدس داشت.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در راستای انجام رسالت تاریخ نگاری خود و به منظور واکاوی و بازخوانی حوادث مهم یگان جنگ الکترونیک در دفاع مقدس توفیق داشت تا با گفت‌وگو با این سردار از ۲۵ دیماه ۱۳۹۷ شروع و طی حدود ۲ سال و ۲۲ جلسه گفت‌وگوی فعال به زوایای پیدا و پنهان این یگان مهم و این بخش بسیار پیچیده و تخصصی جنگ پرداخته است.

حاصل این گفت‌وگوها در قالب کتاب تاریخ شفاهی ایشان به زودی انتشار خواهد یافت تا گوشه‌ای از نقش برجسته این سردار برومند سپاه اسلام و رزمندگان سایبری را در تاریخ پرافتخار دفاع مقدس را به نسل آینده منتقل خواهد کرده باشیم.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس عروج ملکوتی این مجاهد، مخلص و مستحکم در راه اهداف انقلاب اسلامی و منویات امامین انقلاب اسلامی و سردار سرافراز سپاه اسلام را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، فرمانده معظم کل قوا، همرزمانش در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خانواده محترم ایشان و بیت معزز شهید حسن زارعی تسلیت عرض نموده و از پروردگار متعال برای ایشان علو درجات و همنشینی با سیدالشهدا (ع) و برای خانواده و عموم همرزمانش صبر جمیل، اجر جزیل و عزتمندی مسالت می‌نماید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات