صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷  ، 
شناسه خبر : ۳۲۸۱۸۱
پایگاه خبری آمریکایی «آکسیوس» به نقل از افراد آگاه گزارش داد کاخ سفید امروز (جمعه) جلسه کمیته مدیران شورای امنیت ملی آمریکا را با موضوع ایران و محوریت برنامه هسته‌ای آن تشکیل می‌دهد.

بنابر این گزارش، جلسات کمیته مدیران شورای امنیت ملى آمریکا در اتاق وضعیت که وزرای دفاع و خارجه آمریکا و سایر بازیگران اصلی امنیت ملی این کشور در آن شرکت می‌کنند، برای بحث درباره سیاست در بالاترین سطح قبل از ارائه توصیه‌ها به رئیس‌جمهور آمریکا تشکیل می‌شود. معمولاً پیش از این جلسات، جلسه‌ای در سطح معاونان همه آژانس‌های امنیت ملی آمریکا برگزار می‌شود. روز چهارشبه «جان فاینر» مشاور معاون امنیت ملی جلسه‌ای را با محوریت خاورمیانه برگزار کرد.

به ادعای یک منبع آگاه، یکی از اصلی‌ترین موارد اقدامی جلسه روز جمعه این است که آیا آمریکا باید قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در ماه ژوئن (خرداد) به سمت بازگشت به توافق هسته‌ای برود یا تا بعد از آن صبر کند.
به نوشته آکسیوس، وزراتخانه‌های خارجه و دفاع آمریکا از اظهارنظر درباره این خبر خودداری کردند و یک سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هم حاضر به اظهارنظر در این خصوص نشد.

پیشتر خبرگزاری رویترز به نقل از چهار منبع آگاه نوشت وزرای خارجه آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان درباره چگونگی احیای توافق هسته‌ای برجام گفت‌وگو خواهند کرد.
طبق این گزارش، این منابع که خواسته‌اند هویتشان پنهان بماند زمان دقیق برگزاری این نشست را اعلام نکردند اما دو نفر از آنها گفته‌اند این نشست ممکن است همین جمعه برگزار شود و دو نفر دیگر زمان آن را هفته آینده اعلام کردند.

در همین حال، «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی آمریکا پیشتر گفت دولت بایدن در حال انجام رایزنی‌هایی با فرانسه، آلمان و انگلیس جهت رسیدن به مواضع متحد در خصوص توافق هسته‌ای ایران است.
سالیوان در پاسخ به سئوالی درباره قصد دولت آمریکا برای بازگشت به برجام تصریح کرد: «فعالانه در حال تعامل با اتحادیه اروپا هستیم... در سطوح مختلف دولت با آنها گفت‌وگو می‌کنیم.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات