صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵  ، 
شناسه خبر : ۳۲۸۹۳۴
نخست وزیر اردن امروز شنبه در پی مرگ شش بیمار کرونایی به دلیل قطع اکسیژن در یکی از بیمارستان‌های این کشور،  گفت که دولت مسئولیت کامل این اتفاق را برعهده می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، «بشر الخصاونه» با بیان اینکه از این حادثه دردناک احساس شرم می‌کند، گفت که دولت مسئولیت خود را در مورد آنچه در بیمارستان السلط رخ داده پنهان یا توجیه نخواهد کرد.

وی افزود: «آنچه اتفاق افتاد، خطایی فاحش و سنگین، غیرموجه و غیر قابل قبول بود و ما از آن شرمسار هستیم و قابل توجیه و پذیرش نیست و مسئولیت کامل آن را بر عهده داریم».

نخست وزیر اردن تاکید کرد که وزیر بهداشت و مدیر بیمارستان دولتی السلط برکنار شده و مدیر بهداشت استان بلقاء تا پایان مراحل تحقیق از کار تعلیق شده است.

الخصاونه گفت تأکید کرد:« این باعث ناراحتی ما می شود که اعتماد اردنی‌ها به کارآیی مدیریت دولتی عمیق‌تر شده و این امر مستلزم اقدامات جدی و فوری برای اتخاذ مسئولیت سیاسی و اخلاقی در این زمینه است».

از سوی دیگر اعضایی از پارلمان اردن در جلسه فوق العاده امروز کمیته بهداشت پارلمان، دولت بشر الخصاونه را از نظر اخلاقی در قبال حادثه بیمارستان السلط مسئول دانست و خواستار استعفای این دولت شدند. آنها تاکید کردند که آنچه اتفاق افتاده به دلیل فساد اداری است.

«نذیر عبیدات» وزیر بهداشت اردن نیز در پی حادثه امروز بیمارستان السلط، در برابر نخست وزیر این کشور استعفا داد. به گفته رسانه‌های اردنی استعفای وزیر در پاسخ به درخواست پادشاه اردن صورت گرفته است.

 یک ویدیو کلیپ هم از «عبدالله دوم» شاه اردن هنگام بازرسی از بیمارستان دولتی السلط پس از حادثه کمبود اکسیژن بیماران کرونا و مرگ تعدادی از آنها پخش شده است.

در این ویدئو  به نظر می‌رسد که پادشاه اردن در میان جو پر سر و صدا در بیمارستان از عبدالرزاق الخشمان رئیس بیمارستان در مورد این حادثه سوال می‌کند. قبل از ترک بیمارستان ، پادشاه اردن از الخشمان خواسته بود که استعفا دهد. 

آمار مبتلایان به کرونا در هفته‌های اخیر در اردن به طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان «السلط» در پایتخت اردن، دویست بیمار بستری هستند که امروز به دلیل قطع اکسیژن، شش بیمار جان باختند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات