صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱  ، 
شناسه خبر : ۳۲۹۳۴۷
 پس از اقدام رسانه‌های معارض در انتشار اخباری مبنی بر مخالفت روسیه با حضور حزب‌الله در خاک سوریه ، روزنامه لبنانی «الاخبار»، امروز (سه‌شنبه)، خبر داد که بر خلاف ادعاهای مذکور، مسکو بر لزوم حضور رزمندگان حزب‌الله در سوریه تأکید کرده است.
«محمد رعد» عضو شورای تصمیم‌گیری جنبش حزب‌الله و رئیس فراکسیون پارلمانی این جنبش در لبنان در اواسط ماه گذشته میلادی در صدر هیأتی برای گفت‌و‌گو با مقامات روسیه به مسکو سفر کرده بود.
طبق گزارش روزنامه الاخبار، در مسکو، از عملکرد نظامی و حرفه‌ بودن رزمندگان حزب‌الله، انضباط، توانمندی بالا در تحقق اهداف جنگی و در عین حال، عملگرایی  این جنبش تمجید می‌شود.
الاخبار می‌نویسد که نظامیان و سیاستمداران روس بر این باورند که حضور حزب‌الله در سوریه بیش از پیش ضرورت یافته است زیرا هر گونه خلأ حضور حزب‌الله و ایران در استان‌های سوریه را آمریکا‌یی‌ها پر خواهند کرد.
در ادامه آمده است که مقامات روسیه پافشاری داشتند آشکارا این پیام را به رهبری حزب‌الله برسانند که «حضور شما در سوریه ضروری است [چه] در سیاست و در [حوزه] نظامی. ما در آینده بر همکاری با شما در دور این زمینه ادامه می‌دهیم».
این روزنامه لبنانی همچنین گزارش داد که در دیدار با مقامات روس به طور مشخص «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه این کشور و معاون او «سرگئی لاوروف» و دیگران مقامات روسیه، دو طرف به اوضاع یمن، عراق، سوریه، فلسطین و... پرداختند و افزون بر بررسی موضوع ایجاد یک دفتر نمایندگی برای حزب‌الله در مسکو، بر لزوم توسعه راه‌های ارتباط و تکیه بر کانال‌های ارتباطی مستقیم تأکید کرده‌اند.
برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات