صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸  ، 
شناسه خبر : ۳۳۰۳۰۶
پژوهشکده امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گزارشی از خطرات و تهدیدهای فعلی و آینده نیروهای انصارالله یمن برای تل آویو سخن گفت.

به گزارش سایت عربی ۲۱، پژوهشکده امنیت داخلی رژیم صهیونیستی دانشگاه تل آویو در گزارشی به مقامات این رژیم نسبت به خطر نیروهای انصار الله یمن برای تل آویو هشدار داد و اعلام کرد، علی رغم سخنرانی‌های تهدیدآمیز نیروهای انصارالله، بر اساس ارزیابی‌ها، آنها قصد ندارند در این مرحله حمله کنند و ممکن است در آینده نزدیک هم تصمیم به انجام چنین کاری نداشته باشند.
این پژوهشکده همچنین اعلام کرد، بنابراین تحولات استراتژیک در منطقه و یمن احتمال اینکه نیروهای انصار الله به "اسرائیل" حمله کنند را افزایش داده است و منبع اصلی این نگرانی آن است که به دلیل پوشش اطلاعاتی ضعیف رژیم صهیونیستی از یمن، تصمیم حمله به تل‌ آویو از سوی نیروهای انصارالله به صورت محرمانه، سریع و بدون وجود دلیل واضح و روشنی که مقامات صهیونیستی بدانند، اتخاذ خواهد شد.

این پژوهشکده مدعی شد، در حال حاضر، به نظر نمی‌رسد نیروهای انصار الله قدرت و توانمندی نظامی کافی برای ایجاد تهدید بزرگ علیه رژیم صهیونیستی را داشته باشند، اما ممکن است این توانمندی‌ها در آینده بهبود یابد و همچنین توانایی نیروی دریایی خود را نیز به صورت گسترده بهبود ببخشند، به حدی که برای کشتیرانی اسرائیل یک تهدید بزرگ محسوب شود.
پژوهشکده امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، همچنین نوشت، احتمال حمله یمنی‌ها علیه تل آویو یا انباشت سلاح‌هایی که می‌تواند تهدید جدی برای رژیم صهیونیستی باشد، مقامات اسرائیل را به سمتی پیش می‌برد تا اقدامی برای حل این معضل اتخاذ کنند. در حالیکه این خطر نیز وجود دارد که اگر بخواهند در یمن دست به عملیات نظامی بزنند در باتلاق گیر بیفتند، بنابراین تصمیم‌گیری برای مقامات اسرائیل در خصوص چگونگی برخورد با تهدید یمن بسیار سخت است، چرا که موانع عملیاتی و اطلاعاتی و نبود استراتژی مشخص و روشن گزینه‌های پیش‌روی صهیونیست‌ها را به شدت محدود می‌کند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات