صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۷  ، 
شناسه خبر : ۳۳۰۶۷۷

به ویژه رام‌الله (مرکز تشکیلات خودگردان) از صبح سه‌شنبه همراه با اعتصاب کم ساقبقه و فراگیر، شاهد راهپیمایی و اعتراضات و درگیری فلسطینی‌ها با مأموران رژیم صهیونیستی بود.

به نوشته وبگاه معا، تاکنون یک فلسطینی با شلیک مستقیم صهیونیست‌ها شهید و ۴۶ نفر دیگر در درگیری‌های شهر «البیره» زخمی شده‌اند که حال دو تن از آن‌ها وخیم است و ۲۰ نفر نیز به علت شلیک گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شده‌اند. 

درگیری‌ها در شهر البیره (در استان رام‌الله)، نابلس، بیت لحم و الخلیل شدید گزارش شده و در رام‌الله هزاران نفر در خیابان‌های شهر دست به راهپیمایی زدند و صدها نفر از فلسطینی‌ها با حرکت به سمت ورودی شهر و نزدیکی شهرک‌ «بیت ایل» با مأموران رژیم صهیونیستی درگیر شدند. در شهر نابلس درگیری‌ها در نزدیکی گذرگاه «حواره» جریان دارد و تاکنون ۲۰ فلسطینی مجروح شده‌اند. در بیت‌المقدس نیز در محله «شیخ جراح» که به نماد مقاومت تبدیل شده و همچنین در نزدیکی «باب العامود» در جوار مسجد الاقصی، فلسطینی‌ها با مأموران رژیم صهیونیستی درگیر شده‌اند.

سخنگوی ارتش صهیونیستی نیز اعلام کرده است که دو مأمور این رژیم در درگیری با فلسطینی‌ها در «البیره» بر اثر شلیک گلوله زخمی شده‌اند.

خبرنگار شبکه المیادین نیز در این باره گفته است که امروز شاهد یک روز حماسی در انتفاضه کرانه باختری برای دفاع از غزه و قدس و محله شیخ جراح هستیم و برای اولین بار در ۱۶ سال گذشته، تیپ های الاقصی در خیابان‌های رام الله راهپیمایی می‌کنند. در شهر «یافا» نیز شرایط کاملا امنیتی حکمفرماست و مأموران رژیم صهیونیستی در تمامی نقاط شهر همزمان با راهپیمایی فلسطینی‌ها مستقر شده‌اند.

این راهپیمایی‌ها و درگیری‌ها با اعتصاب سراسری و کم سابقه فلسطینی‌ها در کرانه باختری و شهرهای مناطق اشغالی ۱۹۴۸ همراه شده و تمامی فعالیت‌های صنفی، تجاری، آموزشی (از جمله مؤسسه‌های خصوصی و دولتی) مدارس، دانشگاهها، بانک‌ها و وسائل نقلیه متوقف شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات