صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۱۳۸۶
پایگاه بصیرت / گروه بین المللی

 

نماینده دائمی قطر در سازمان ملل با هشدار درباره احتمال استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح هسته‌ای از جامعه جهانی خواست بر اساس مسئولیت قانونی خود، رژیم صهیونیستی را به همکاری با آژانس انرژی اتمی وادارد.

قطر تاکید کرد، رژیم صهیونیستی باید با آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برنامه هسته‌ای خود همکاری کرده و نیروگاه‌های اتمی خود را به روی بازرسان باز کند.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، «سلطان بن سالمین المنصوری» سفیر قطر در اتریش و نماینده دائمی این کشور در سازمان ملل و سازمان‌های بین المللی در وین در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای در وین هنگام بحث در مورد موضوع برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی گفت: کشور قطر با قدرت از حاکمیت قانون در روابط بین الملل به عنوان یک تضمین اساسی برای ایجاد یک فضای صلح آمیز و پایدار بین المللی که زمینه‌های توسعه پایدار را برای همه مردم فراهم می‌آورد، حمایت می‌کند.

هشدار قطر درباره احتمال استفاده رژیم اسرائیل از سلاح هسته‌ای/ درخواست چین برای لغو فوری تحریم های ایران/ مرگ مشکوک نظامیان آمریکا در منطقه خاورمیانه/ محکومیت نقض حقوق بشر در امارات از سوی سازمان ملل

وی تاکید کرد: هدف خلع سلاح هسته‌ای مطابق با توافق نامه‌های بین المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل، یکی از ابزارهای اعتلای حاکمیت قانون در روابط بین الملل است.

المنصوری گفت: همه کشورهای عربی از جمله قطر به پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای پیوستند و همه قطعنامه‌های بین المللی را که خواستار عاری بودن منطقه از سلاح هسته‌ای است، تصویب و با آن موافقت کردند، در حالی که اسرائیل از پیوستن به این تلاش‌ها خودداری می‌کند.

نماینده قطر در بخش دیگری از سخنانش به رفتارهای رژیم صهیونیستی و سیاست آن در قبال فلسطینیان از جمله عدم رعایت قوانین بین المللی و استفاده از انواع سلاح‌ها برای سرکوب مردم فلسطین اشاره کرد.

المنصوری گفت: تجاوز اخیر اسرائیل به غزه، استفاده بیش از حد و نامتناسب از زور علیه غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌های غیرنظامی، موجب خشم افکار عمومی جهان از جمله افکار عمومی اسرائیل گشت و پرسش‌های اساسی مطرح شد که آیا اسرائیل به عنوان یک کشور مسئول عمل و از سلاح‌های خود مطابق با قوانین بین المللی استفاده می‌کند و اینکه آیا تضمین‌هایی وجود دارد که اسرائیل در آینده از از سلاح‌های خود استفاده غیرمسئولانه نکند که از جمله آن احتمال وحشتناک استفاده از سلاح‌های هسته‌ای است.

نماینده قطر در پاسخ به ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی در آژانس اتمی علیه قطر از او خواست تا گفتمان تحریک آمیز و تخریب عمدی واقعیت‌ها را متوقف کند و از نشان دادن واقعیت برنامه هسته‌ای اسرائیل فرار ننماید.

او افزود: اسرائیل باید با آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد توانایی‌های هسته‌ای خود همکاری کرده و راکتورهای اتمی خود را به روی بازرسان باز کند.

المنصوری از جامعه جهانی و نهادهای مربوطه خواست تا از هدف عاری ساختن خاورمیانه از سلاح هسته‌ای حمایت کرده و بر اساس مسئولیت قانونی و اخلاقی خود، گام‌های عملی برای دستیابی به آن بردارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات