صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۵  ، 
شناسه خبر : ۳۳۱۹۴۶

 وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نام 34 شرکت و نهاد را در ارتباط با ایران، روسیه و چین به فهرست سیاه همکاری‌های اقتصادی این وزارتخانه اضافه کرده است.
بر اساس این بیانیه، وزارت بازرگانی آمریکا نام 14 شرکت چینی به بهانه آنچه «نقض حقوق بشر در استان سین‌کیانگ» خوانده شده، در فهرست سیاه خود گنجانده است. علاوه بر این، نام 6 شرکت چینی نیز به اتهام تلاش برای انتقال فناوری‌های آمریکایی به چین برای استفاده در صنایع نظامی در فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار گرفته‌ است.
در این میان، 8 شرکت و نهاد نیز به اتهام «تسهیل صادرات اقلام آمریکایی به ایران برخلاف اداره صادرات آمریکا یا فروش این اقلام به شرکت‌هایی که در فهرست تحریم‌های دفتر کنترل دارایی‌های خارجی [اوفک] وابسته به وزارت خزانه داری آمریکا قرار دارند» در فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا جای گرفته‌اند و نام 6 شرکت نیز به اتهام فروش قطعات الکترونیکی که می‌تواند در «پیشبرد برنامه‌های نظامی روسیه» به کار رود، به این  فهرست اضافه شده‌ است.
وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده است که این 34 شرکت و نهاد در فعالیت‌ها تهدیدکننده سیاست خارجی، امنیت ملی و ارزش‌های آمریکا نقش داشته و یا احتمال ایفای نقش آنها در چنین فعالیت‌هایی در آینده وجود دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات