صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۷  ، 
شناسه خبر : ۳۳۲۹۷۲
ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در پیامی توییتری اعلام کرد، این گروه شبه‌نظامی یک اعلامیه به مناسب روز استقلال افغانستان در امروز پنج‌شنبه منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس، سخنگوی طالبان لینکی به یک سند منتشر و تاکید کرد که این "اعلامیه امارت اسلامی افغانستان به مناسبت صد و دومین سالروز استقلال این کشور از حاکمیت بریتانیاست."
در این سند آمده است: افغان‌ها بسیار مفتخر هستند که کشورشان امروز در آستانه استقلال از اشغال آمریکا قرار دارد. این یک نعمت الهی است که همه افغان‌ها باید بابت آن سپاسگزار باشند. ما باید در راستای منافع نظام اسلامی در کشورمان و به منظور بازسازی و رفاه ملت با وحدت و صداقت کار کنیم.
این اولین سند رسمی در نوع خود از سوی طالبان است که به مناسبت این رویداد ملی پس از به دست گرفتن کنترل این کشور منتشر می‌شود.
پس از آنکه دولت بایدن پایان ماموریت ارتش آمریکا در افغانستان را اعلام کرد و خروج نیروهایش را به جریان انداخت، طالبان حملاتش را علیه نیروهای دولتی افغانستان شدت بخشید. در ۱۵ اوت، شبه‌نظامیان طالبان بدون مواجهه با مقاومت خاصی وارد کابل شده و کنترل کامل پایتخت افغانستان را ظرف چند ساعت به دست گرفتند. به دنبال آن اشرف غنی از ریاست جمهوری افغانستان کناره‌گیری و کشورش را ترک کرد. در حال حاضر کشورهای غربی در حال تخلیه شهروندان و کارکنان دیپلماتیک خود هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات