صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۵  ، 
شناسه خبر : ۳۳۳۶۵۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت افسران سعودی دیروز ضمن دیدار با فرزندان «حمیدی دهام الجربا» شیخ قبیله معروف «شمر» که همپیمان گروه شبه نظامی قسد به شمار می‌رود، در خاک عراق دیدار کرده و درباره گروه مسلح تازه‌تأسیس تحت حمایت آمریکا موسوم به «ارتش عشایری» بحث و گفت‌وگو کردند.

شبکه خبری «العالم» به نقل از منابع خاص گزارش داد که این دیدار در در خاک عراق و در روستای «المومی» صورت گرفت.
منابع خاص اعلام کردند که فرزندان شیخ حمیدی (بندر، مانع و فهد) صبح روز پنجشنبه از طریق گذرگاه غیر قانونی «الولید» (در مرز عراق و سوریه) وارد خاک عراق شدند و در روستای «المومی» با افسران سعودی درباره «ارتش عشایری» که به تازگی با حمایت آمریکا، در شمال سوریه اعلام موجودیت کرده است، گفت‌وگو کردند.
منابع خاص در گفت‌وگوی با شبکه خبری العالم، دلیل برگزاری این دیدار را تعویق تشکیل «ارتش عشایری» و پیوستن جوانان عشایر و قبایل در دوره فعلی عنوان کردند.
طی روزهای اخیر، افسران آمریکایی با شیوخ عشایر سوری همپیمان قسد «ارتش عشایری» تشکیل دادند و متعهد شدند که مشکلات معیشتی جونان قبایل و عشایر را در ازای پیوستن آنها به این ارتش حل کنند.
بسیاری از ناظران تشکیل ارتش عشایری را توطئه جدید آمریکا در سوریه بشمردند و ایجاد اختلاف نژادی و قومی میان اقشار مختلف مردم سوریه، تقویت قسد برای سرقت نفت سوریه و تحویل آن به آمریکا، کسب دوستی عشایر سوری در این منطقه، خلاص شدن از مخالفان حضور آمریکا در سوریه از طریق عشایر و ایجاد اختلاف میان عشایر را مهمترین اهداف این توطئه که توسط سازمان جاسوسی و ارتش آمریکا اجرا می شود، مهمترین اهداف این توطئه دانستند که توسط سازمان جاسوسی و ارتش آمریکا اجرا می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات