صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶  ، 
شناسه خبر : ۳۳۴۲۷۳

به نقل از رویترز، «رابرت مالی» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه در اظهاراتی در جمع خبرنگاران، گفت: تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای ایران در یک مرحله حساس و حیاتی قرار دارد و دلایل تهران برای خودداری از مذاکره تضعیف شده است.

بر اساس این گزارش، رابرت مالی احتمال دیپلماسی بیشتر را حتی در صورت عدم احیای توافق هسته‌ای افزایش داده است.
وی مدعی شد: واشنگتن به طور فزاینده‌ای نگران تأخیر تهران برای بازگشت به مذاکره است ولی سایر ابزارها نیز برای جلوگیری از تولید تسلیحات هسته‌ای توسط ایران وجود دارد و اگر لازم باشد از این ابزارها استفاده خواهیم کرد.
رابرت مالی اظهار داشت: ما در یک مرحله حساس و حیاتی قرار داریم تا ببینیم آیا می‌توانیم برجام را احیا کنیم یا نه.
وی افزود: گرچه پنجره، هم برای آمریکا و هم برای ایران برای بازگشت به پایبندی به مفاد برجام در نهایت بسته خواهد شد ولی ایالات متحده همچنان مایل به مشارکت در دیپلماسی با ایران است.
رابرت مالی در عین حال گفت که پنجره بازگشت به برجام برای همیشه باز نخواهد بود زیرا در نهایت پیشرفت‌های هسته‌ای ایران از آن پیشی خواهد گرفت. وی افزود: واشنگتن به دنبال هماهنگی‌های دیپلماتیک با تهران خواهد بود.
وی گفت: نمی‌توان جسد مرده را زنده کرد. البته او تأکید کرده است که آمریکا هنوز به آن نقطه نرسیده است؛ ما به دیپلماسی ادامه خواهیم داد، حتی اگر گام‌های دیگری را دنبال کنیم، اگر با جهانی روبه‌رو شویم که در آن نیاز به انجام آن داشته باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات