صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱  ، 
شناسه خبر : ۳۳۹۳۰۷

در روزهای اخیر خبر خوشی از استخدام  پرستاران به گوش می رسد ، معاون پرستاری وزیر بهداشت خبر داده که به زودی تعداد زیادی از همکاران پرستار استخدام می شوند.

عباس عبادی در گفت‌وگویی یادآور شد: بزودی مجوزهای استخدام از سازمان امور استخدمی اخذ می‌شود. ضمن اینکه موضوع دیگر، تبدیل وضعیت و ساماندهی کارکنان دولت است که بزودی در صحن مجلس مطرح می‌شود و اگر اتفاق بیفتد تعداد زیادی از همکاران پرستار را استخدام خواهیم کرد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما که «آیا امسال جذب پرستار خواهید داشت؟»، عنوان کرد: 33 هزار درخواست وزارت بهداشت داشتیم که در حال تعامل هستیم که اگر تبدیل وضعیت نیز صورت گیرد همه افرادی که به شکل نیروهای شرکتی و 89 روزه هستند تبدیل وضعیت می‌شوند.

عبادی در خصوص «افزایش پذیرش دانشجوی پرستاری»، ابراز کرد:‌امسال معاونت آموزش برنامه‌ای ندارد، اما برای سال آینده اگر زیر ساخت آماده شود متناسب با افزایش تخت، افزایش خواهیم داشت.
معاون پرستاری وزیر بهداشت اضافه کرد: 12 هزار تخت بیمارستانی در حال بهره برداری است که طبیعتا باید جذب دانشجو و استخدام را بیشتر کنیم.

معاون پرستاری وزیر بهداشت در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر اینکه که «پرداخت فوق العاده خاص به پرستاران به کجا رسید؟»،  ابراز کرد:‌این موضوع مخصوص پرستاران نیست و ویژه همه کارکنان دولت است.

عبادی تصریح کرد: قانون مربوط به سال 90 است که ابتدا برای کارکنان پزشکی اجرا شد و این مطالبه‌ همه گروهها چه در داخل وزارت بهداشت و غیره بوده و باید به صورت کلی در کشور حل شود.
وی متذکر شد: اگر این مشکل حل شود پرستاران نیز مانند بقیه کارکنان دولت از این موضوع منتفع می‌شود.

 

الف

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات