صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸  ، 
شناسه خبر : ۳۳۹۶۸۵

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات صورت گرفته برای تسهیل اعزام زائران اربعین حسینی بیان کرد: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در این زمینه چندین جلسه با ستاد مرکزی اربعین تشکیل داده است. در این جلسات گزارشی از اقداماتی که برای تسهیل اعزام زائران و هماهنگی امور چه در داخل کشور و چه در داخل کشور عراق انجام شده است، ارائه شد.
رفت و آمد زائران در پایانه های مرزی تسهیل می شود
رئیس کمیسیون امور داخلی در ادامه اظهار کرد: برای حمل و نقل زائران چه به صورت زمینی و چه به صورت هوایی و امکاناتی که باید در اختیار زائران قرار گیرد و افزایش تعداد پایانه های مرزی اقدامات خوبی صورت گرفته است. بر اساس هماهنگی های صورت گرفته باتوجه به گرمای هوا بنا شده تا رفت و آمد زائران در پایانه های مرزی تسهیل شده و حتی با طرف های عراقی نیز صحب شده تا کمتر زائران را معطل نگه دارند.
ظرفیت ناوگان حمل و نقل در خدمت زائران حسینی قرار گرفته است
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در خصوص فراهم کردن پارکینگ خودروها در پایانه های مرزی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است، در مجموع می توان گفت تدابیر خوبی برای تسهیل در تردد زائران به کشور عراق اندیشیده شده است. برای برگشت زائران نیز باید اتوبوس ها آماده باشند تا بدون هیچ گونه معطلی، زائران را به مقاصد مورد نظر برسانند.
جوکار در پایان تاکید کرد: باتوجه به تدابیر اندیشیده شده ظرفیت ناوگان هوایی، زمینی و ریلی برای ارائه خدمات به زائران و اعزام ۳ میلیون زائر اربعین حسینی به عراق به کار گرفته شده اما ممکن است تا ۵ میلیون نفر نیز زائر حسینی در این ایام داشته باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات