صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۷  ، 
شناسه خبر : ۳۴۰۱۶۰

 انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تربیت مدرس ضمن محکومیت اغتشاشات اخیر خواستار رسیدگی به اتهامات اغتشاش‌گران شد.
متن کامل بیانیه به شرح ذیل است: 
در پی درگذشت اندوهناک مرحومه مهسا امینی و ابهامات دامن زده شده در این خصوص، عده‌ای سعی کردند فضای کشور را به سمت التهاب ببرند. در روزهای ابتدایی با نبود مدیریت هوشمندانه‌ فضای رسانه‌ای کشور، ابهاماتی در این زمینه شکل گرفت. درحالی‌که پیگیری شخص رئیس‌جمهور و رؤسای قوای مقننه و قضائیه و قول آن‌ها مبنی بر پیگیری جزئیات این واقعه، عزم نظام مبنی بر پیگیری و ابهام‌زدایی از این قضیه بر همگان آشکار کرد.
انتشار فیلم این واقعه نیز گام مهمی در راستای شفاف شدن بخشی از جزئیات آن بود و البته انتظار می‌رود که هر چه سریع‌تر جزئیات تکمیلی این قضیه نیز منتشر شود.
با وجود این تلاش‌ها، عده‌ای سعی کردند با ایجاد اغتشاش پاس گل به دشمن بدهند و هزینه‌های زیادی در زمینه‌های امنیتی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به کشور تحمیل کنند.
شاهد مثال این ادعاها تحرکات گروهک‌های تروریستی در غرب کشور و همچنین اخیرا در سیستان‌وبلوچستان است. گروهک‌هایی که به دنبال تجزیه کشور و نابودی ایران واحد و تسلط دشمن بر کشور هستند.
آسیب‌های اقتصادی در این زمینه نیز بر کسی پوشیده نیست چرا که با اخلال در کسب‌وکارها و تحت‌تأثیر قرار گرفتن شاخص‌های اقتصادی، تکانه‌های ناشی از انفجار کوکتل‌مولتف‌ها، سفره‌های مردم را می‌لرزاند.
از طرفی دیگر دشمنان قسم‌خورده‌ نظام، با به صف کردن رسانه‌های پولی خود و روایت‌های غلطی که از واقعه مذکور داشتند، تلاش کردند نگاه مجامع بین‌المللی به جمهوری اسلامی در خصوص تعامل با زنان را مخدوش نمایند.
در زمینه‌ فرهنگی نیز نهادهای سیاست‌گذار می‌بایست فضای گفتگو و اقناع فکری در خصوص دیدگاهی که درباره‌ حجاب دارد را مهیا کنند تا شاهد این اعتراضات که آسیب جدی به فرهنگ ملی وارد می‌کند نباشیم.
باید دانست چه مسئولین و چه مردم در یک کشتی هستند و آسیب زدن به هر قسمت از آن، به مثابه آسیب زدن به کل این مجموعه است و با دشمنان این مرز و بوم باید مرزبندی جدی داشت تا به تمامیت کشور صدمه وارد نشود.
دانشجویان نیز در این میان می‌توانند در جهت‌دهی افکار عمومی کشور تأثیرگذار باشند و با منطقی درست دنبال کشف و اثبات واقعیت باشند.
با این حال شاهد آن هستیم که استدلال‌های گروهی از دانشجویان نیز مشابه همان حرف‌های نخ‌نما شده‌ رسانه‌های بی‌بی‌سی و ایران اینترنشنال بوده که دشمنی آن‌ها با ملت ایران بارها به اثبات رسیده است.
همچنین میان منطق دانشجو و سلبریتی‌ای که از تحریک احساسات مردم ارتزاق می‌کند، باید تفاوتی را نمایان کرد تا نگاه احساسی و بعضاً غیرمنطقی این گروه در جامعه حاکم نشود.
متأسفانه در اقدامات اخیر برخی از دانشجویان با رفتارهای احساسی و مشخص نبودن حدود مطالبات‌شان در خصوص حجاب، گشت ارشاد، آزادی دانشجویان بازداشتی، آزادی و ... این مسئله را به ذهن متبادر می‌سازد که دنبال پایان یافتن این اتفاقات و به نتیجه رسیدن مطالبات خود نیستند. 
در همین راستا انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تربیت مدرس ضمن محکوم کردن اتفاقات اخیر و اقدام قاطع با مسببان آن، خواستار رسیدگی شفاف و زودهنگام به اتهامات افرادی است که ارتباط مستقیم با دستگاه‌های امنیتی خرابکار خارج از کشور داشته و علی‌الخصوص افرادی که حقوق عمومی ملت را به مخاطره کشیدند.
همچنین فضای دانشگاه باید به گونه‌ای باشد که در مسیر گسترش علم و محیطی آکنده از منطق و گفتگو باشد.
در پایان این تشکل دانشگاهی آمادگی خود جهت برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، پیرامون موضوعات روز جامعه برای بیان استدلال‌های دانشجویان، خصوصاً در قالب اتفاقات اخیر را اعلام می‌دارد.

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات