سیاسی >>  سیاسی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹  ، 
شناسه خبر : ۳۴۱۹۰۳

در پی اظهارات غیرقابل قبول وزیر امور خارجه فرانسه در مجلس ملی این کشور و تصویب قطعنامه مداخله جویانه مجلس فوق در قبال تحولات جمهوری اسلامی ایران، «نیکلا رش» سفیر فرانسه در تهران، ظهر روز (چهارشنبه) نهم آذرماه، به وزارت امور خارجه احضار شد.

در این جلسه، مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت اتهامات بی پایه و اساس مقامات فرانسوی علیه کشورمان اعلام و این گونه مداخلات غیر قابل قبول تقبیح و محکوم شد.

در این دیدار تأکید شد سوءاستفاده ابزاری و دوگانه فرانسه و برخی کشورهای اروپایی از موضوع حقوق بشر، موجب تأسف شدید جمهوری اسلامی ایران و غیرقابل قبول است و لذا ضروری است این کشورها مسیر غلط خود را که ناقض اصل مسلم حقوق بین الملل در زمینه احترام به حاکمیت ملی مستقل کشورهاست، اصلاح کنند.

همچنین اعلام شد که این کشورها به واسطه توسل به رویکردهای یکجانبه و زورمدارانه که با حقوق ملت ها منافات دارد، فاقد هرگونه وجاهت و صلاحیت برای طرح ادعاهای حقوق بشری هستند. سفیر فرانسه نیز در پاسخ گفت که مراتب را به پاریس منتقل خواهد کرد.

به گزارش فارس، در واکنش به بیانیه مداخله جویانه وزارت امور خارجه فرانسه، شرکت سه نفر از وزرای مشاور دولت فرانسه در اعتراضاتی در پاریس و اقدام سخیف نشریه «شارلی ابدو» کاردار سفارت فرانسه در نبود سفیر این کشور ششم مهر ماه توسط رئیس اداره دوم اروپای غربی به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار شده بود.

 

منبع: فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات