اعتراض، اغتشاش یا فتنه؟
تحلیلی بر اغتشاشات آبان ۹۸
نقش مقام معظم رهبری در حمایت از تصمیم دولتمردان که به تفکیک مسائل توسط مردم منجر شد.
سوال این است که چرا این زخم‌های کهنه و چرکین به یکباره و در این مقطع سر باز کرده و برخی مشکلات و ناهنجاری‌های موجود که میزان و مقدار آن در هر کشور متفاوت است، به وجود آمده است؟
فیصل‌بن‌فرحان ۴۵ ساله، متولد آلمان، بزرگ شده عربستان و فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد، اداره سیاست خارجی ریاض را در شرایطی برعهده گرفته است که احتمال تغییرات گسترده در زمان وی نیز چندان قابل پیش‌بینی نیست.
این کاندیدا آدم بسیار خوبی است، اما؟!
کمتر کسی از میزان تدین و سلامت نفس، سلامت رفتاری، وجدان کاری، سابقه فعالیت‌های علمی و فرهنگی، فعالیت‌های اجتماعی، عملکرد قبلی و برنامه‌های آتی یا شاخصه‌های فردی دیگری مانند؛ ولایت‌مداری، خودباوری، صداقت، خلوص نیت و سایر خصوصیات روحی و رفتاری کاندیداهای محترم می‌پرسند.
۱۶ ماه انفعال دولت پس از خروج آمریکا از برجام، موجب وقاحت و سوءتفاهم بیشتر در طرف آمریکایی شده است چنان‌ که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در لندن گفت: از برخی جهات به‌ نظر می‌رسد ایران ذره‌ ذره به نقطه‌ای نزدیک می‌شود که می‌توانیم مذاکره کنیم!!!
کدام دستگاه ها موفق تر عمل می کنند؟
عملکرد انقلابی و قوی برخی از دستگاه‌ها در بخش‌های مختلف توانسته است روح امید و خودباوری را به مردم مؤمن و هوشیار ایران اسلامی تزریق و انگیزه کار و تلاش در جامعه را مضاعف و حمایت و پشتیبانی مردمی از نظام اسلامی را استمرار ببخشد.
هر کشوری بود، کم می‌آورد
همه این دشمنی‌ها فقط به این دلیل صورت گرفته که ایران اسلامی دیگر حاضر به پذیرش بردگی نظام سلطه نیست و می‌خواهد مستقل باشد و روی پای خود بایستد، قصد دارد تا ابد در مقابل ظلم و ظالمین ایستادگی کرده و از مظلوم دفاع نماید، در پی آن است تا از غارت مجدد منابع خود توسط جهانخواران جلوگیری نموده و در تعاملات بین‌المللی از احترام متقابل و در تبادلات تجاری، از سهم عادلانه برخوردار باشد.
چرا کسی ۴ سالگی برجام را جشن نگرفت؟
منطق یکی به نعل و یکی به میخ دولت اوباما اگر چه تحلیلگران منصف داخلی را به وضوح نسبت به بی نتیجه بودن برجام مطمئن ساخته بود؛ اما کورسوی امیدی برای دولت و حامیان رسانه‌ای آن باقی گذاشته بود که اگر چه ممکن است کمی دیر شود، ولی قطعاً برجام به بار خواهد نشست.