انقلاب اسلامی پیشرو، بن‌بست‌شکن و تمدن‌ساز

انقلاب اسلامی پیشرو، بن‌بست‌شکن و تمدن‌ساز

انقلاب اسلامی با وجود پیشرو بودن،‌ یک انقلاب الهام‌بخش است. اکنون و در چهل سالگی انقلاب،‌ بسیاری از انسان‌های روی کره زمین، با وجود تبلیغات سنگین و زهرآلود نظام سلطه و جبهه استکبار و صهیونیسم بین‌الملل در این چهل سال، از انقلاب اسلامی تأثیر پذیرفته‌اند.
از چلوکباب ملی فقط سماقش ایرانی بود/ مشکل ما این بود که ما با گارد باز جلو رفتیم دکتر خوش چهره در گفتگو با بصیرت

از چلوکباب ملی فقط سماقش ایرانی بود/ مشکل ما این بود که ما با گارد باز جلو رفتیم

اقتصاد ما بنیه قوی‌ای دارد. درست است که دچار عارضه شده است، اما هنوز بنیه‌اش قوی است و این بنیه قوی با تغییر نگرش‌ها و تصحیح بخشی از برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها می‌تواند به یک وضعیت قابل قبولی که سطح اشتغال و رفاه عمومی را بالا می‌آورد، برسد.
سرعت پیشرفت کشور طی چهل سال پس از انقلاب در جهان بی‌سابقه است
مهندس باهنر

سرعت پیشرفت کشور طی چهل سال پس از انقلاب در جهان بی‌سابقه است

در حوزه دفاعی، ما کار را از اول انقلاب شروع کردیم و روز به روز پیشرفت داشتیم و بعد هم به سازندگی رو آوردیم. در طول دفاع مقدس روزی نبود که مهندسان یک ابداع و خلاقیت جدید نداشته باشند. در حال حاضر نیز قدرت دفاعی ما دارد مصداق «ترهبون به عدوالله...» می‌شود.
راهبرد انقلاب اسلامی دفاع پیش‌دستانه در همه حوزه‌هاست
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح

راهبرد انقلاب اسلامی دفاع پیش‌دستانه در همه حوزه‌هاست

بحث چهلمین سالگرد از دید نظام جمهوری اسلامی شعار نیست. ما خیلی همت کنیم شاید بتوانیم یک صدهزارم دستاوردهای‌مان را برای مردم تبیین کنیم، البته خیلی از آنها به تبیین نیاز ندارد، کاملاً پیداست، به ویژه در حوزه فناوری‌های دفاعی.
انقلاب اسلامی موازنه قدرت را برهم زد
حمیدرضا آصفی در گفتگوی اختصاصی

انقلاب اسلامی موازنه قدرت را برهم زد

مجله تایم در سال پیروزی انقلاب روی جلدش عکسی ازحضرت امام(ره) چاپ کرد که کره زمین در دست ایشان بود و زیر آن نوشته بود: «دست‌هایی که جهان را تکان داد.» خبرنگاران آمریکایی آن موقع به درستی فهمیدند که این انقلاب و نظام برآمده از آن اوضاع جهان را دگرگون خواهد کرد و موازنه قدرت را برهم خواهد زد .ملت‌ها دیدند با دست خالی هم می‌توانند از منافع‌شان دفاع کنند.
چهل سال تلاش برای استقلال سياسي

چهل سال تلاش برای استقلال سياسي

وابستگي قبل از آنکه مفهوم بيروني و انضمامي و جامعه شناسانه باشد، مفهومي دروني و ذهني و روانشناسانه است که از عدم خودباوري افراد يک جامعه حاصل مي‌آيد و در ادامه تعين بيروني مي‌يابد. همين امر موجب شده تا پروژه وابسته سازي در عصر حاضر با اولويت‌هاي فرهنگي همراه باشد.
پرده نگار/ چرا چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن میگیریم؟

پرده نگار/ چرا چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن میگیریم؟

برژینسکی بعد از شکست های پی در پی آمریکا درمنطقه:«کدام دیوانه ای ، آمریکای ابرقدرت را به دره کنونی آورده است. دموکرات های احمق، جمهوری خواهان کم عقل ویاایران؟ مادرشرایط عجیب و پیچیده ای بسرمی بریم.»
پرده نگار/ مقایسه دستاوردهای انقلاب

پرده نگار/ مقایسه دستاوردهای انقلاب

تولید حدود 97 درصد داروهای مورد نیاز در داخل کشور قبل از انقلاب، تعداد 15 تا 20 هزار تخت بیمارستانی در کشور بعد انقلاب حدود 90 هزار تخت در بیمارستانهای کشور ایران در سال 56 با 33 میلیون جمعیت، نیازمند ورود پزشک خارجی از سایر کشورها بعد انقلاب با جمعیتی بیش از دو برابر و نیازی بیشتر، با مازاد پزشک روبهرو هست. پزشک متخصص در سال 57 : 7000 نفر پزشک متخصص بعد انقلاب به جمعیت 72.792 سفر بسیاری از مردم کشورها به منظور درمان به کشورمان
محاسباتی با نتایج معکوس

محاسباتی با نتایج معکوس

این دنیا درست است که ظاهرا مادی است، اما "محاسبات" و "معادلات" آن صرفا مادی نیست. اینگونه نیست که صرف اتکا به محاسبات مادی، بتواند موجب پیروزی و پیشرفت شود. در این بین، عناصر و موضوعات مهم دیگری هم وجود دارند که میبایست مورد توجه قرار بگیرند. شکست مفتضحانه‌ی آمریکاییها در طبس، به چشم محاسبات دنیایی، عملا غیرقابل پیش‌بینی بود، اما چشم حقیقت‌بینِ آن حکیم الهی، که فراتر از محاسبات این دنیایی را میدید،
بازخواني پرونده ايجابي عملکرد انقلاب اسلامي در حوزه اقتصادي

بازخواني پرونده ايجابي عملکرد انقلاب اسلامي در حوزه اقتصادي

خودکفایی در تولید برخی محصولات کشاورزی از جمله گندم طی سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزایش 484 درصدی در تولید محصولات بخش زراعی طی سالهای 1394-1357 افزایش 478 درصدی در تولید محصولات بخش باغی طی سالهای 1394-1357 افزایش 2471 درصدی در تولید محصولات بخش شیلات طی سالهای 1394-
۱
پربازدید ها
نشریات