صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶  ، 
شناسه خبر : ۳۱۵۵۶۲
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پشت‌سر منطق مذاکره تسلیم‌شدن نهفته است.

سردار سلامی: نتیجه مذاکره تسلیم در برابر دشمن است

 سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر دیروز در مراسم آیین ملی گرامیداشت استاد تراز انقلاب اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: شاید هیچ جز خود شهید چمران و اندیشه‌ها و ایمان وی قادر نباشد تا از این شخصیت تجلیل کند.
وی افزود: هرگز جاذبه ظاهری امپراطوری‌ها وی را مسحور خود نکرد و شکوه مادی تمدن غرب او را مرعوب نکرد و آن عالم عاملی شد که از دانشگاه به میدان جهاد هجرت کرد و طیف گسترده شخصیت او عظمتی بیکرانه ساخت و انسانیت در او به‌تمامی تجلی پیدا کرده بود.
فرمانده کل سپاه گفت: کنار این شهید چمران از یک شخصیت مانند حدید برخوردار بود که در مقابل کفر به‌شدت می‌ایستاد. ترکیب اندیشه و روح جهاد از او انسانی جاودانه ساخته بود که هرگز  زمان قادر نیست بر سیرت معنوی او غبار کهنگی بنشاند.
سردار سلامی ادامه داد: بذرهای جهادی که او در دل کودکان لبنان کاشت بعدها به شجره طیبه حزب‌الله منجر شد که امروز شاخسار این درخت تناور در شرق مدیترانه می‌درخشد.
وی تصریح کرد: امروز جغرافیای ذهن‌ها به‌جای جغرافیای سرزمین‌ها نشان‌دهنده بزرگی یک ملت است. مساحت ذهنی و میدان تأثیر یک اندیشه است که درجه بزرگی یک ملت را معرفی می‌کند. ملت‌ها برای رشید شدن و رسیدن به رشدیافتگی به منابع هویت پایدار نیاز دارند.
فرمانده سپاه عنوان کرد: هیچ چیز به‌عنوان منابع پایدار هویت نمی‌تواند به‌عنوان منابع قدرت معرفی شود. پیش از انقلاب ملت ما بدون یک شناسنامه هویتی قدرتمند، و کاملاً وابسته بود زیرا آن روزها منابع تولید این هویت اجازه و امکان انجام رسالت خود را نمی‌یافت اما همین که ولایت بر این سرزمین حاکم شد منابع تولید قدرت ما بی‌اندازه شد و ما قدرت گرفتیم.
سرلشکر سلامی گفت: خود آمریکایی‌ها در توصیف بزرگترین ضعفشان می‌گویند که بزرگترین ضعف آمریکا فقدان یک رهبری روحانی است. شخصیتی که امروز در آمریکا رهبری می‌کند شخصیتی مانند ترامپ است و هویت موجود ملت آمریکا را بر باد می‌دهد چون هیچ یک از پارامترهای یک انسان متعادل را ندارد و چنین حکومتی فاقد تدبیر و روح و عقل سیاسی است.
وی ادامه داد: آنچه محور قدرت یک ملت است کرامت و هویت او است و در جهان امروز این معانی به‌زیبایی عمل می‌کند. گاهی آن‌قدر فاصله ما با دشمن کم است که شماره سلاح آنها را می‌خوانیم پس درک ما از قدرت دشمن یک تحلیل ذهنی نیست.
فرمانده کل سپاه گفت: اساتید بسیجی سازندگان اصلی بنایی هستند که می‌خواهد در دنیا تمدن ایجاد کند. 12 سال پیش دنبال راهی برای پایان دادن سیطره ناوهای هواپیمابر در دریا بودیم. اگر بتوانید به داستان ناوهای هواپیمابر پایان دهید توازن برقرار شده است. ما باید با موشک‌های بالستیک این کار را می‌کردیم زیرا موشک‌های بالستیک با چند برابر سرعت صوت به هدف برخورد می‌کنند. مقابله با این موشک‌ها کار سختی است و می‌توان با ترکیب تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها عملکرد موشک‌های ضدموشک را غیرممکن کرد.
سرلشکر سلامی ادامه داد: 15 سال پیش این فناوری یک رؤیا بود. وقتی این اتفاق بیفتد یعنی اینکه می‌توان این ناوها را در هر نقطه با دقت 100 درصد مورد اصابت قرار داد. یک روز ما صفحه‌ای را در ابعاد دوسوم یک ناو در دریا قرار دادیم تا موشک دقیقاً به هدف اصابت کرد و آن روز توانستیم توازن قدرت را تغییر بدهیم. این تأثیر علم و تفکر با روحیه جهادی است. امروز موشک‌های نقطه‌زن که هدف‌های متحرک را می‌زنند بسیار پیشرفته‌تر شده‌اند.
فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ما می‌خواهیم در گام دوم انقلاب اسلامی در مرجعیت علمی عالم بایستیم به‌شرط اینکه ما بخواهیم. ما برای عبور از چالش‌های سخت در مقابل هیچ بن‌بستی زانو نزده‌ایم. از آن روز جنگ با ما بر سر الگو شدن آغاز شد و اصل تقابل با ما بر این بود که ایران نباید به یک نظام ولایی قدرتمند تبدیل شود و ما هم ایستاده بودیم تا به جهان ثابت کنیم که با الگوی حکومت اسلامی می‌توان قدرتمند شد و آسیب هم ندید.
وی ادامه داد: دشمن تمام عناصر قدرت خود را علیه ما در حد اشباع تهدید به‌کار گرفت اما ما قدرتمندتر شدیم چون منبع قدرت ما به‌گونه‌ای بود که پایان نمی‌یافت. تمام آرزوی دشمن خلع سلاح بخشی از توان دفاعی ما است. ما امروز در گام دوم در جای خوبی ایستاده‌ایم. ما دیگر چهل سال قبل نیستیم و دشمنان ما هم به‌اندازه کافی شکست خورده و رو به زوال هستند زیرا آمریکا در فلسفه سیاسی خود شکست خورده است.
سرلشکر سلامی با ابراز اینکه فلسفه سیاسی آمریکا بر مبنای غارت ملت‌های است عنوان کرد: به همین دلیل آنها در فلسفه سیاسی خود شکست خورده‌اند و این فلسفه دشمن‌آفرین است. امروز آمریکا قادر نیست به انتخاب‌های سیاسی درست دست بزند. سازوکار تبدیل قدرت نظامی به قدرت سیاسی از کار افتاده است ‌این یعنی یک برآیند منفی از قدرت و این عامل اصلی شکست آمریکا است.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز قلب سیاست در عراق از منطق انقلاب اسلامی تأثیر می‌پذیرد. هیچ سازگاری بین منابع قدرت آنها و میدان عمل وجود ندارد. ما خشکیده شدن آمریکا در جهان اسلام را می‌بینیم. آنها نتوانستند با سختی‌ها ملت ایران را تسلیم کنند زیرا ملت ایران به فراخوان‌های آنان پاسخ نداد.
وی عنوان کرد: ما در منطق سیاسی پیروزیم. منطق ما آفرینشگر قدرت است زیرا با فطرت ملت‌ها سازگار است. باید برای شکستن قدرت‌های بزرگ باید قدرت‌های بزرگ ایجاد کرد و ما برای نفوذ اعتقادی دارای منطق هستیم. امروز مقاومت راهکار و منطق ما است. دشمن می‌خواهد در مذاکره ما را تسلیم کند. ما تا زمانی که از نفت و دشمنانمان مستقل نشویم موفق نمی‌شویم. ما اثر تحریم‌ها را با مقاومت از بین می‌بریم. وقتی از مقاومت روی برمی‌گردانید این نشان عقب‌نشینی است و وقتی دشمن چنین وضعیتی را در ما ببیند تحریم‌ها را تشدید می‌کند. ما دشمنانمان را در رفتار و تفکر می‌شناسیم و مدل رفتار آنها را آزموده‌ایم. مذاکره آنها برای این است که ما قدرت بازدارندگی‌مان را از دست بدهیم، و آنها ما را می‌زنند. امروز ما گزینه عملیات نظامی دشمن را خنثی کرده‌ایم و دشمن تنها منطق قدرت را می‌شناسد. دیپلماسی بدون قدرت شناخته‌شده نیست. ما وقتی قدرتمندیم امن هستیم.
فرمانده کل سپاه گفت: ایستادگی ما بر اساس منطق است، پشت‌سر منطق مذاکره جنگ و تخلیه شدن از قدرت و تسلیم نهفته است. ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه‌حل ما مقاومت است که بر مصلحت ملی و انقلابی ما منطبق است.
سرلشکر سلامی در پایان تصریح کرد: دشمنان ما سست و‌ خسته شده‌اند و از درون در حال پوک شدن هستند و دیگر عصر آمریکا پایان یافته است. 
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات