صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶  ، 
کد خبر : ۳۱۹۴۲۵

از انتقام دردناک تا توسعه جغرافیای مقاومت

1ـ ایران در طراحی خودش مدبرانه، پیچیده و دردناک عمل خواهد کرد

سردار احمد وحیدی، رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی درباره ابعاد ترور‌ شهید سپهبد سلیمانی گفت: «آمریکایی‌ها مجبور به ترک عراق هستند و این دومینویی برای خروج آمریکا از تمام منطقه است.» فرمانده اسبق نیروی قدس سپاه درباره پاسخ ایران به این اقدام آمریکایی‌ها نیز گفت: «آمریکایی‌ها امروز از سایه خودشان هم می‌ترسند و آنها از این به بعد باید در یک کابوس مدام به سر ببرند و این چیزی نیست که به این زودی‌ها تمام شود. پاسخ ممکن است در قالب سلسله اتفاقات باشد و این در طول زمان صورت می‌گیرد.» وی با بیان اینکه آنها شروع کردند و طبیعتاً باید خساراتش را نیز پس بدهند، افزود: «ایران در طراحی خودش مدبرانه، پیچیده و دردناک عمل خواهد کرد. آنها از مرزهایی عبور کردند که پاسخ آنها را باید دریافت کنند و اسرائیلی‌ها هم باید منتظر پاسخ باشند. هرکس دیگری هم از این ترور حمایت کند، باید منتظر پاسخ ما باشد. انتقام سخت ممکن است سلسله اتفاقاتی باشد که نفس را در سینه آنها حبس کند و آنها را به پای ایران بیندازد تا التماس کنند دست از سرشان برداریم.»

2ـ جغرافیای جبهه مقاومت بسیار وسیع‌تر خواهد شد

جانشین فرمانده کل سپاه درباره فعالیت‌های نیروی قدس سپاه بعد از شهادت سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: «یکی از اثرات خون شهید این است که بعد از او کاری که دنبال می‌کرده متبلورتر و قوی‌تر می‌شود و این تجربه را بارها در مسیر اسلام و انقلاب اسلامی نیز شاهد بوده‌ایم.» سردار علی فدوی با اشاره به سابقه طولانی حضور سردار قاآنی، فرمانده جدید نیروی قدس در این نیرو ادامه داد: «سردار قاآنی چندین سال در نیروی قدس مسئولیت جانشینی را برعهده داشته و قطعاً با حکمی که امام خامنه‌ای درباره فرماندهی این نیرو به ایشان داده‌اند، در سال‌های آینده هم از نظر جغرافیای جبهه مقاومت که بسیار وسیع‌تر خواهد شد و هم از نظر کیفیت شاهد وضعیت‌های متفاوتی خواهیم بود.» سردار فدوی اضافه کرد: «طبق وعده الهی، خداوند به خون شهید برکت می‌دهد و آن برکت در کاری که او دنبال می‌کرده است، نمایان می‌شود.»

3ـ سهم هر ایرانی از بودجه کشور چقدر است؟

از 484 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی کشور، سهم هر ایرانی از هزینه‌ها 4 میلیون و 371 هزار و 808 تومان است. بالاترین رقم در بودجه برای حقوق بازنشستگان و کمک‌های حمایتی و رفاهی پرداخت می‌شود که نشان‌گر ناکارآمدی صندوق‌های بازنشستگی در این سال‌هاست. دومین رقم پرداختی برای آموزش و پژوهش از مدرسه تا دانشگاه است و امور دفاعی و امنیتی در جایگاه سوم قرار دارد. پس از آن سلامت و بهداشت و درمان در رتبه چهارم جای گرفته است. امور قضایی، خدمات عمومی،‌ فرهنگ و تربیت بدنی و گردشگری، امور اقتصادی، محیط زیست، مسکن، عمران شهری و روستایی نیز به ترتیب در رتبه‌های 5 تا 10 قرار دارند.

4ـ صدها هزار عراقی پاسخ دلقک گستاخ را دادند

مایک پمپئو ساعاتی بعد از ترور سردار «قاسم سلیمانی» و همراهان او، در پیامی توئیتری مدعی شده بود مردم عراق از این ترور خوشحال و در خیابان‌ها در حال رقص و پایکوبی هستند. ظریف در واکنش به این اظهارات و با انتشار تصاویری از حضور گسترده مردم عراق در مراسم تشییع پیکر شهدا، در توئیتر نوشت: «۲۴ ساعت پیش، آن دلقک گستاخ‌ـ که نقاب دیپلمات به چهره دارد‌ـ ادعا کرد مردم در شهرهای عراق در حال پایکوبی هستند.» او افزود: «امروز، صدها هزار نفر از برادران و خواهران سرافراز در سرتاسر عراق به او پاسخ دادند. پایان حضور شرارت‌بار ایالات متحده در غرب آسیا آغاز شده است.»

 

نظرات بینندگان
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات