صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱  ، 
شناسه خبر : ۳۲۰۹۲۰

1ـ FATF منفعتی برای ایران نداشته است
«غلامرضا مصباحی‌مقدم» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF اظهار داشت: «در FATF اصطلاحی به نام لیست سیاه وجود ندارد. در این برهه ما مجدداً وارد لیست کشور‌های غیرهمکار با FATF شدیم.» وی تأکید کرد: «اینکه گفته می‌شود اگر ایران با تعبیر غلط مطبوعات به لیست سیاه FATF بپیوندد، برای بازگشتش حتی بعد از تحریم‌های آمریکا نیز پروسه طولانی نیاز است، باید بگویم که چنین حرفی درست نیست.» این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: «تا به الآن ۳۹ توصیه از ۴۱ توصیه FATF عمل شده، اما منفعتی برای ایران نداشته است.» وی گفت: «بانک‌ها و کشورهای همکار ایران به خوبی می‌دانند که ایران پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم نمی‌کند؛ بنابراین معنا ندارد که ما از طریق مطبوعات و رسانه‌ها افکار عمومی را پریشان کنیم؛ یک کشور ۸۰ میلیونی، که ۷ درصد ذخایر زیرزمینی جهان را دارد، به بن‌بست نمی‌رسد. ۸۰ درصد اقتصاد ایران داخلی است و تنها ۲۰ درصد اقتصاد ایران وابسته به داد و ستدهای خارجی است.»


2ـ خاتمی رهبر اطرافیانش هم نیست
سایت «نامه نیوز» وابسته به اصلاح‌طلبان، در تحلیلی از علت شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات نوشته است: «شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم را باید سومین شکست شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان دانست. شاید بهانه اصلاح‌طلبان رد صلاحیت نیروهای‌شان باشد، اما خوب می‌دانند که ریزش سرمایه اجتماعی تیری است که بر قلب‌شان خورده و اگر یک لشکر پرژنرال داشتند هم نمی‌توانستند امید به رأی‌آوری داشته باشند». «رضوی فقیه» از نیروهای جبهه مشارکت نیز گفته است: «مهم‌ترین دلیل شکست اصلاح‌طلبان، عملکرد ضعیف‌شان در دولت و مجلس بوده است. گناه ناکامی را گردن نظارت استصوابی نیندازند، ردّ صلاحیت‌ها مثل انتخابات قبل بود.» وی تأکید کرده است: «خاتمی حتی رهبر طیف اصلاح‌طلبان اطراف خودش هم نیست، مردم که مقلد محض خاتمی نیستند. اصلاح‌طلبان برای ۱۴۰۴ هم نمی‌توانند خودشان را بازسازی کنند.»


3ـ بودجه بریتانیا اینجا جواب می‌دهد!
در حالی که مراجع و علما رعایت دستور پزشکان برای مقابله با کرونا را واجب دانسته‌اند، دو نفر معلوم‌الحال اقدام به زبان‌سایی بر در حرم و ضریح مطهر امام رضا(ع) می‌کنند تا از این رهگذر اثبات کنند، آستان قدس رضوی آلوده به ویروس کرونا نیست! با جست‌وجو در شبکه‌های اجتماعی رد پای یکی از این افراد در فرقه شیرازی‌ها منسوب به «شیعه انگلیسی» آشکار می‌شود. این جریان انگلیسی موجب شده است رسانه‌های بیگانه همین خبرها را به عنوان اعتقادات تشیع بازنشر بدهند. آنها پیش از این نیز با ترویج قمه‌زنی و راه رفتن روی آتش چهره‌ای منفور از شیعه در جهان به نمایش گذاشته بودند. رهبر معظم انقلاب در سال 1392 درباره این فرقه تأکید کردند: «آن تشیعی که با MI6انگلیس مرتبط است و آن تسننی که مزدور CIA است، هر دو ضد اسلام و ضد پیامبرند.»


4ـ ۴۵۰ سرباز صهیونیستی قرنطینه می‌شوند
به گزارش «اسپوتنیک»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد تاکنون ۱۵۰ سرباز این رژیم به دلیل ویروس کرونا در قرنطینه هستند. تعدادی از این ۱۵۰ سرباز با یک هیئت نظامی کره جنوبی دیدار کرده بودند و برخی از آنها به خارج سفر کرده‌اند. سخنگوی ارتش صهیونیستی گفت: «به علت ترس از ابتلا به ویروس کرونا ۱۵۰ سرباز که بیشتر آنها از مرخصی در خارج بازگشته بودند، قرنطینه شدند که تعدادی از آنها با هیئتی نظامی از کره جنوبی یا با برخی مبتلایان در ایتالیا دیدار کرده‌اند.» وی افزود: «نزدیک به ۳۰۰ سرباز دیگر نیز که از ایتالیا بازگشته‌اند، قرنطینه خواهند شد.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات