صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱  ، 
شناسه خبر : ۳۲۱۴۶۵
مقامات نظامی به پنتاگون گفته اند که چنین اقداماتی نیازمند ارسال هزاران سرباز آمریکایی به عراق دارد و این کار بسیار دشوار و خطرناک است.
دستور پنتاگون برای حمله به گرو‌های عراقی نزدیک به ایران

 وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به فرماندهان عالی رتبه ارتش آمریکا دستور داده است که برای انجام عملیات نظامی در عراق علیه گروه‌های مسلح که ایران از آن‌ها حمایت می‌کنند، برنامه ریزی کنند.

روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" گزارش داد که پنتاگون دستورات لازم برای نابودی گروه‌های مسلح عراقی که ایران از آن‌ها حمایت می‌کنند و هر روز تهدید به هدف قرار دادن نیرو‌های آمریکایی می‌کنند، صادر کرده است.

به نوشته این روزنامه، فرماندهان عالی رتبه ارتش آمریکا در عراق هشدار داه اند که چنین اقدامی می‌تواند تبعات خونباری داشته باشد و شاید موجب بروز جنگ با ایران شود.

نیویورک تایمز درذ ادامه می‌نویسد که این مقامات نظامی به پنتاگون گفته اند که چنین اقداماتی نیازمند ارسال هزاران سرباز آمریکایی به عراق دارد و این کار بسیار دشوار و خطرناک است.

این رسانه آمریکایی می‌افزاید: مارک اسپر وزیر دفاع دستور آماده سازی برای این اقدام را صادر کرده تا بتواند گزینه مختلفی برای پاسخ به گروه‌های عراقی وابسته به ایران، در اختیار دونالد ترامب قرار دهد.

به گفته نیویورک تایمز، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا و تعدادی از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا اقداماتی تند علیه ایران را تایید می‌کنند، اما برخی از فرماندهان پنتاگون چنین اقداماتی را تایید نمی‌کنند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات