صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵  ، 
شناسه خبر : ۳۲۱۹۳۱
نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،با بیان اینکه قرنطینه در کشور به‌صورت گام‌به‌گام انجام‌شده است، اظهار کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی و سپس فاصله‌گذاری هوشمند یکی از اقدامات مهم به مدیریت کرونا بوده است زیرا اولویت ایران در مدیریت و کنترل ویروس کووید (۱۹) قرنطینه گام‌به‌گام بوده است.
وی با اشاره به بیشترین دلایل ابتلا به کرونا در کشور گفت: در روزهای اول شیر کرونا در استان گیلان و کشور مردم با مشاهده کوچک‌ترین علائمی به بیمارستان و مراکز درمانی مراجعه می‌کردند و این امر سبب شد تا ۴۰ الی ۴۵ درصد شیوع کرونا از طریق همین مراجعات و رعایت نکردن نکات بهداشتی و ۳۰ درصد انتقال بیماری کووید ۱۹ هم از طریق حمل‌ونقل عمومی مترو و اتوبوس صورت گیرد.
محمدحسین قربانی، با اذعان به اینکه کارکنان برای حضور در محل کار خود مجبور به استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی هستند، تصریح کرد: علیرغم اینکه دولت تدبیر لازم برای کاهش حضور کارکنان اندیشیده و مقرر شد کارکنان دولت به‌صورت دورکاری به کارهای خود ادامه دهند ولی بازهم شاهد حضور کارکنان و کارگران بخش خصوصی به محل کار خود هستیم.
قربانی همچنین با تأکید بر رعایت پروتکل بهداشتی توسط مشاغل کم ریسک افزود: در طرح فاصله‌گذاری هوشمند مقرر شد مشاغل کم ریسک و کم‌خطر وارد چرخه اقتصادی شده با مراجعه به سایت وزارت بهداشت در سامانه ثبت‌نام کرده و پروتکل‌های بهداشتی را به‌طور دقیق انجام دهند.
وی با تأکید بر اینکه افراد مبتلا شده به کرونا احتمال دارد دوباره به این ویروس مبتلا شوند، خاطرنشان کرد: تاکنون سازمان جهانی بهداشت با قطعیت اعلام نکرده که افراد مبتلا شده به کرونا در برابر این بیماری ایمن می‌شوند و تحقیقات دراین‌باره ادامه دارد لذا مردم باید تا زمان مشخص شدن روش قطعی درمان کرونا مراقبت‌های بهداشتی خود را ادامه دهند.
نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفاوت‌های ویروس کرونا و آنفولانزا گفت: بسیاری از دانشمندان و متخصصان علائم آنفولانزا و کرونا را یکی می‌دانند ولی کسی که آنفولانزا می‌گیرد بدن فرد بیمار نسبت به آن ویروس مقاوم شده و در کرونا این‌گونه نیست همچنین برای آنفولانزا درمان قطعی پیداشده ولی هنوز برای کرونا درمان وجود ندارد.
قربانی از رفع دغدغه بیماران کرونایی خبر داد و افزود: بر اساس ابلاغیه ستاد مبارزه با کرونا کشور هزینه درمان بیماران کرونایی در تمامی بیمارستان‌های دولتی خصوصی رایگان بوده و بیمه تمام هزینه بیماران را پرداخت می‌کند.
وی‌ با بیان اینکه دولت باید از اقشار کم‌درآمد حمایت‌های لازم را به عمل‌آورده تصریح کرد: بسیاری از افراد دهک پایین جامعه به‌صورت روزمزد کارکرده و برای امرارمعاش باید قرنطینه را بشکنند لذا برای جلوگیری از انجام این کار و کنترل کرونا دولت باید از اقشار کم‌درآمد جامعه حمایت‌های لازم را به عمل آورد زیرا سلامت جامعه اولویت حاکمیت در جمهوری اسلامی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات