صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳  ، 
شناسه خبر : ۳۲۳۵۸۹
دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (یکشنبه) گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، با مرگ ۹۴۳ نفر دیگر بر اثر ویروس «کووید-۱۹»، مجموع قربانیان این ویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۴۰ هزار و ۱۱۹ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۹۷۵۸ نفر دیگر در ایالات متحده آمریکا به کروناویروس مبتلا شدند تا شمار کلی مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به سه میلیون و ۷۱۱ هزار و ۲۹۷ نفر برسد.

مقایسه آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار و ارقام یک روز قبل این مرکز نشان می دهد که آمار روزانه مبتلایان به کروناویروس در آمریکا بعد از آنکه دو روز متوالی از ۷۰ هزار نفر فراتر رفت، باکاهشی اندک به زیر ۷۰ هزار نفر رسید و آمار روزانه قربانیان این ویروس در این کشور همچنان بالاتر از ۹۰۰ نفر است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را سه میلیون و ۸۳۳ هزار و ۲۷۱ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۴۲ هزار و ۸۷۷ نفر گزارش کرده است.

طبق گزارش روزنامه انگلیسی «گاردین»، موارد ابتلا به ویروس کرونا در بیشتر مناطق جنوب و غرب آمریکا به شدت در حال افزایش است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد در ایالت واشنگتن، کنگره در تلاش است تا بسته محرک اقتصادی دیگری را برای مقابله با ویروس کرونا به تصویب درآورد و علیرغم آنکه اقتصاد‌ان‌های خوشبین زمانی بر این باور بودند که چنین بسته مالی احتمالاً غیرضروری خواهد بود، اما هم‌اکنون کووید-19 احتمالاً همچنان به اقتصاد آمریکا لطمه وارد خواهد آورد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست گزارش کرد، علیرغم تلاش اکثر ایالات آمریکا برای مقابله با کووید-19، آنطور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، کاخ سفید ظاهراً در تلاش است که مانع تصویب هرگونه لایحه تخصیص بودجه برای مقابله با ویروس کرونا شود.

واشنگتن‌پست در گزارشی نوشت با افزایش آمار روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا، دولت ترامپ در صدد است مانع از تصویب میلیاردها دلار بودجه برای افزایش تست‌ تشخیص کرونا شود.

طبق گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ۱۴ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۱۲۱ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میا ن۶۰۱ هزار و ۵۱۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و هفت میلیون و ۹۹۷ هزار و ۶۵۴ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین آمار و ارقام مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و بعد از آن برزیل با دو میلیون و ۷۴ هزار و ۸۶۰ مورد ابتلا و ۷۸ هزار و ۷۷۲ مورد فوتی و هند با یک میلیون و ۳۸ هزار و ۷۱۶ مورد ابتلا و ۲۶ هزار و ۲۷۳ مورد فوتی، در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات