صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷  ، 
شناسه خبر : ۳۲۴۹۴۴
قدردانی حماس از کویت به دلیل مخالفت با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو
«اسماعیل رضوان» از رهبران حماس به دولت و ملت کویت به دلیل مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی درود فرستاد و حاکمان عرب را به الگوبرداری از کویت فراخواند.
رضوان در مصاحبه با شبکه المیادین گفت، ملت کویت به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و کشورهایی که به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی روی آورده‌اند، پاسخ قوی داده و گفتند که مساله فلسطین، مساله ای محوری است.
رضوان گفت که موضع کویت سیلی به حاکمان امارات و بحرین و تمامی کسانی بود که روابط خود با رژیم صهیونیستی را عادی کرده‌اند؛ موضع کویت تأکید بر این موضوع بود که رژیم اشغالگر دشمن اول است.
وی تصریح کرد، ما از موضع تشکیلات خودگردان مبنی بر انصراف از ریاست شورای اتحادیه عرب نیز استقبال می‌کنیم. این یک موضع مهم است و ما از آن قدردانی می‌کنیم.
او همچنین خواستار اصلاح راه و مسیر اتحادیه عرب شد و گفت که عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی جرم است.
رضوان افزود: از رژیم‌های عربی می‌خواهیم با الگوبرداری از موضع تشکیلات خودگردان فلسطین با موضع اتحادیه عرب مخالفت کنند.

تاکید امیر قطر بر تشکیل کشور مستقل فلسطین
 روز سه شنبه، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، طرح مربوط به راه حل تشکیل دو کشور تاکید کرد و گفت: تحقق صلح عادلانه جز با پایبندی اسرائیل به ابتکار صلح عربی و حل و فصل موضوع فلسطین امکان پذیر نیست.
وی گفت: از جامعه جهانی و شورای امنیت می خواهیم، مسئولیت خود را نسبت به پایبندی اسرائیل به لغو محاصره نوار غزه انجام دهند.
امیر قطر ادامه داد: ما به هماهنگی با شرکای بین المللی خود برای حمایت فوری و طولانی مدت از مردم غزه ادامه می دهیم.
شیخ تمیم همچنین به تحولات سوریه اشاره کرد و گفت: بحران سوریه به دلیل سرسختی نظام این کشور و بی عملی شورای امنیت همچنان ادامه دارد.
وی توضیح داد، ما بر موضع ثابت قطر در حل بحران سوریه بر اساس توافق «ژنو۱» و قطعنامه های شورای امنیت تاکید می کنیم.
امیر قطر از جنگ یمن نیز به عنوان تهدیدی برای منطقه یاد کرد و گفت: جنگ در یمن همچنان منطقه را تهدید می کند و راه حل آن تنها با گفت وگو میان یمنی ها و تضمین تمامیت ارضی کشورشان امکان پذیر است.
برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات