صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷  ، 
شناسه خبر : ۳۲۵۷۲۶
در پی اهانت به ساحت قدسی پیامبر اکرم(ص)؛
بر اساس گزارش یورونیوز اروپا، کشورهای حاشیه خلیج فارس به‌ویژه قطر، عربستان سعودی و امارات عربی متحده از مهمترین بازارهای صادرات صنعت صنایع غذایی و کشاورزی فرانسه هستند.
حمایت دوباره و وقیحانه امانوئل مکرون، از اهانت به ساحت نورانی و قدسی پیامبر اکرم(ص) این بار نیز با واکنش گسترده مسلمانان مواجه شده است. ضمن برپایی تظاهرات و اعتراضات گسترده در کشورهای اسلامی، اکنون پاریس در آستانه تحریم کالاهای ساخت فرانسه از سوی کشورهای اسلامی قرار گرفته است.

منافع اقتصادی فرانسوی ها تا اندازه ای به خطر افتاده که وزارت امور خارجه این کشور، طی بیانیه ای خواستار توقف تحریم کالاهای خود در کشورهای عربی شد. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز از مردم این کشور خواست که دیگر کالای فرانسوی نخرند.

بر اساس گزارش یورونیوز اروپا، کشورهای حاشیه خلیج فارس به‌ویژه قطر، عربستان سعودی و امارات عربی متحده از مهمترین بازارهای صادرات صنعت صنایع غذایی و کشاورزی فرانسه هستند.

همچنین خالد العطیبی، نایب رئیس فدراسیون تعاون کویت به خبرگزاری فرانسه گفت که حدود ۶۰ تعاونی که عمده توزیع‌کنندگان در کویت هستند، تحریم کالاهای فرانسوی را اعلام کرده‌اند.

وی افزود: «ما تمام محصولات فرانسوی یعنی پنیرها، خامه‌ها و مواد آرایشی را از قفسه‌ها جمع کرده‌ایم و به نمایندگی‌های مجاز این مارک‌ها در کویت بازگردانده‌ایم».

علاوه بر این، محمد المتیری، رئیس فدراسیون آژانس‌های مسافرتی کویت به خبرگزاری فرانسه گفت که حدود ۴۳۰ آژانس مسافرتی در کویت نیز رزرو پروازهای خود به فرانسه را متوقف کرده‌اند.
 
اما متأسفانه اقدامات صورت گرفته از سوی دولت ایران برای مقابله با توهین به ساحت پیامبر اکرم(ص)، رضایت بخش نیست. علاوه بر این نیز در سال های گذشته شاهد بودیم که شرکت های خودروسازی فرانسوی و همچنین شرکت نفت و گاز توتال، ایران را ترک کردند، و در روند مذاکرات برجام و اجرای آن نیز با کارشکنی فرانسه روبرو بوده ایم.
 
باید به این نکته توجه کرد که وحدت اسلامی، فقط مربوط به نامگذاری یک هفته در سال یا برگزاری همایش، گردهمایی و سخنرانی و ... نیست. امروز زمان عملی کردن آن همه گفتگوها و ادعاها و زمان وحدت تمام مسلمانان جهان است که هرکس به هر اندازه که می تواند به تمام دنیا نشان دهد که عاقبت توهین به گل سرسبد و دردانه هستی و به تبع آن توهین به مسلمانان جهان، چیست؟ در این راستا از ظرفیت سازمان همکاری اسلامی نیز می توان استفاده کرد.
 
اگر دنیای اسلام پاسخ قاطعی به این اقدامات ندهد، به اصطلاح همیشه همین آش است و همین کاسه. اتفاقاً با سکوت نسنجیده و تماشاکردن، بیشتر میدان را برای گروه های تکفیری و تروریستی بازتر می گذاریم تا با اقدامات نسنجیده خود مانند بمب گذاری در مجامع عمومی، کشتن افراد بی گناه و نمایش وحشی گری و ... ، همان کاری را انجام دهند که سران غربی دوست دارند.

در واقع برای سران غربی و صهیونیست ها این اقدامات می توانند بهانه ای باشد تا به مردم خود بگویند که ببینید اسلام چقدر خطرناک بود و شما نمیدانستید؟! آن هم در زمانی که بر اساس گزارش های منتشر شده، در دنیای غرب، دین اسلام در میان سایر ادیان، سریع ترین رشد را دارد و تا چند دهه آینده، دین مبین اسلام اولین دین دنیا خواهد شد.
 
در روایت معروفی که از پیامبر اکرم(ص) نقل شده، ایشان به امیرالمونین علی(ع) فرمودند: «اى على! من و تو پدران اين امت هستيم». حال باید ببینیم که مسلمانان ایران و جهان در برابر توهین به پدر این امت چه واکنشی نشان می دهند تا در تاریخ ثبت شود؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات